Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánok esznek tojást?

A vegánok esznek tojást?

Figyelt kérdés
2018. okt. 25. 17:49
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem esznek. És valóban, a veganizmus más, több annál, mint amikor valaki "egyszerűen" semmi állati eredetűt nem eszik. Én ezért nem is nevezem magam vegánnak, csak növényi étrenden élőnek, mert egyelőre vannak még nem vegán cuccaim a régi időkből, pl bőrcipő vagy bőrkesztyű, amik még használhatók, de nem akarom őket kidobni.

De a tojás egyértelműen nem vegán.

2018. nov. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
43%

Nem.


Vegán: Nem eszik semmit ami állati eredetű


Ovo-Vegetáriánus: Eszik tojást, semmi mást ami állati eredetű


Lacto-Vegetáriánus: Eszik-iszik tejterméket, semmi más állati eredetűt


Lacto-Ovo-Vegetáriánus: Eszik tojást és fogyaszt tejtermékeket, semmi más állati eredetűt


A hal hús, és aki halat eszik nem vegetáriánus, de létezik a Pescetáriánus kifejezés ami azokra vonatkozik akik hús gyanánt csak halat esznek semmi mást.


Most hogy több mint eleget tettem a kérdésnek, úgy érzem közölnöm kell a világról alkotott nézeteimet is!


A vegánság dicső dolog, és támogatom, de csak mert nincs kedvező alternatíva a tojás fogyasztásra.

Úgygondolom a világon törekedni kell a szimbiózisra, és nem tartom gondnak ha tojást eszünk amennyiben a hím csirkéket is megtartjuk, illetve a csirkéknek biztonságos, kellemes, és a természetes halálig tartó életet biztosítunk.

Jelenleg ez nem opció, így ellenzem a tojás fogyasztást is, de csak a kegyetlensége miatt.


A tejhez sajnos folyamatos terhesség alatt kellene tartanunk a teheneket, így azt mindenképpen ellenzem.


A hús ízéért rajongok, főleg a hagymás májért, illetve a csirke hús fogyasztását egészségesnek tartom. Nem azért nézek erősen radikális vegán nézeteket mert undorodom tőle.


Igen, az evolúció alapján mindenevők vagyunk, akiknek a fő táplálék forrását magok és gyümölcsök teszik ki, de alkalmasak vagyunk a hús fogyasztására, és valószínűleg ez az adaptáció juttatott minket oda ahol most állunk.


Aki ezt cáfolja alulfejlett bolondnak tartom, aki nem olvasott elegendő tudományt, és erősen lenézem egyen bármit.(Illetve ha felmutat valamilyen tudományos érvelést amit logikusnak tartok és meggyőz az ellenkezőjéről, ezt a nézetemet róla megváltoztatom és nyilvánosan bocsánatot kérek.)


A veganizmus nem biológiai hanem scociológiai evolúciós lépés. Mostmár eljutottunk oda hogy ne legyünk a húsfogyasztásnak kiszolgáltatva, és morális döntések alapján formáljuk a társadalmunkat.


Akit ez nemérdekel, azt vagy fiatalnak, vagy bolondnak, és erősen nevelendőnek tartom.


Nem csak ez alapján tartok alulfejlettnek embereket, társadalmunk 99%át haszontalan dedósnak tartom, a döntéseik, cselekedeteik, viselkedésük alapján. Nem mondom hogy nem lehet hibázni, de az hogy 20 éves korára az emberekben nem fejlődött ki, tanították emg nekik az alapvető világhoz való helyes hozzáállást erős hibának tartom.


Sajnos ez leginkább társadalmunk hibája, mert majdnem minden a környezeten, társadalmi helyzeten, és a taníttatáson múlik. Természetesen ennek van egy emberi összetevője, ami az egyed intuíciója, és ezt hiányolom.


A társadalom formálásán együtt dolgozunk, minnél többet adunk bele, annál több jut a jövő formálására.


Sokat gondolkoztam a haszontalan és káros egyedek kiirtásán, de mindig arra jutottam halálra ítélt gondolat.


Több sebből is vérzik:

1.: Túl sokan vannak, és túl kevés vagyok hozzá. Sokan erősebbek is nálam(ami alapból nem számítana mert nem áll szándékomban fer 1 az 1 ellen körülmények között harcolni).


2.: A törvény tiltja, és túlságosan sok hasznom származik a társadalomban való létezésben, nem dobnám el értük, ehhez túl önző és gyáva, illetve rendszer szerető ember vagyok.


3.: Rájöttem a jövő generáció tanítása jóval kedvezőbb lépés, mivel ez a generáció egy átlag ember élete alatt kihal, és a következő generáció építi a jövőt, hozza meg a döntéseket.(Igen, Thanos ezért hozott egy hihetetlen buta döntést, egyszerű népesség kontrollal és edukációval sokkal jobb alternatívát tárt volna elénk, közel zérő negatív érzéssel)


Akik úgy gondolják a nézeteim radikálisak és elvetettem a súlykot tévednek, minden ember naponta többször gondol jóval durvább dolgokra, az emberek nagy részéhez képest egy békeszerető, racionális és cuki figura vagyok.


Tudom hogy énis követek el hibákat, nem érzem magam prófétának, csak elég okosnak ahhoz hogy prédikáljak. Igen, biztosan van valami amiben jobb vagy nálam, ez teszi a társadalmunkat csodássá, de azért összességében értelmesebbnek tartom magam az emberek nagy részénél. Nem, ez nem önimádat vagy beképzeltség, ez egy figyelmeztetés arra hogy mindenki kicsit vegyen vissza, és értékelje újra a világot(Akit nem érint, ez azt nem is bántja, ha bánt, akkor valszeg neked is szól).


Szeretném kifejteni vallási meggyőződésemet is. Alapvetően materialista, ateista voltam, de minnél többet tanultam a tudomány terén, egyre inkább tűnt abszurnak a létezésünk, mivel végtelen módon halhatunk meg bármely másodpercben. Az élet kialakulására sincs semmi esély hogy véletlen elemek kapcsolódásából olyan gépezet jöjjön létre ami egyfelől fenttartja magát, másfelől képes az adaptív változásra saját szerkezete látszólag értelmetlen fenntartására.


Egy vallásban sem hiszek, de feltétel nélkül hiszek a teremtésben, és a mai napig történő fenntartásban.


Úgy gondolom életcélunkat megállapítani csak saját magunkra alapozva az elejétől bukásra ítélt vállalkozás. Lehetőségünk van olyan rendzserek megalkotására és megismerésére amit elképzelni sem tudonk, és lesz hogy a rendszer túlnő rajtunk, ahogy egy a vizelet kiválasztására törekvő sejt sem fog megvilágosodni és felemelkedni egy új dimenzióban. Én a rendszerben hiszek, és együtt azt alkotjuk.


Az erre a válaszra történő reakciók nagyrészére valószínűleg nem fogok válaszolni, mert ezt nem kétirányú csatornának szántam.

2018. nov. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!