Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy fogadta a családotok...

Hogy fogadta a családotok (szülők, testvérek), amikor vegetáriánusok lettetek? Hogyan reagáltak rá, milyen megjegyzéseik voltak?

Figyelt kérdés

2018. nov. 8. 11:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám jól fogadta, a tágabb család kevésbé (nagyszülők, nagybácsik nagynénik pl. azzal jöttek, hogy ez biztos valami szekta...).

A szűk családban sosem volt emiatt probléma, sőt nem is lepődtek meg hiszen mindig is imádtam az állatokat és sosem igazán szerettem a húst, úgy kellett belém tömni... végülis 13 évesen hagytam vele fel teljesen.

2018. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nos én 32 éves voltam, vállalkozó, önfentartó, így kb semmi közük nem vokt hozzá :)

Néha közös ünnepekkor rosszalják, hogy viszem magamnak a kaját, de anyukám sütiéből azért eszek mindig, legyen benne éppen akármi

2018. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vegetáriánus lettem, hanem vegán, ami talán még távolabb áll egy átlagos mindenevőtől. A közvetlen családom jól fogadta, anya igyekszik a családi ebédekkor úgy főzni, hogy nekem is legyen valami kaja, ha nem, akkor szól előre, hogy készüljek külön étellel, de erre ritkán kerül sor. Mindig viszek az ilyen eseményekre növényi alapú desszertet, ami rendre sikert arat :) A vőlegényem -akivel élek- szintén maximálisan támogat, mindig megkóstolja a főztöm (és sosem ízlik neki). Az egyik nagymamám szintén támogat, a másik azt hiszi, hogy vegetáriánus (őt idézve "vegás" vagyok), lisztet nem eszek és el fog múlni. Nem nagyon támogat, de nagyon szeretem, úgyhogy nem tudok rá haragudni, mert csak aggódik értem. Tervezem, hogy jobban elmagyarázom neki az eü vonzatait a dolognak.

A tágabb családom, unokatesók, nagybácsik, nagynénik elég sokat szólnak be az étkezés közben, de ez van. Attól még szeretnek, és én is szeretem őket, bár néha jobban esne, ha csöndben maradnának.

2018. nov. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anya volt kiakadva hogy ha nem iszok tejet akkor honnan lesz kalciumom meg fehérje... Aztán megmutattam neki hogy a szójatejben amit iszok több fehérje és kalcium van mint a tehéntejben. Meg a mandulatejben csak 13 kalória van decinként. Azóta ők is átszoktak a növényi tejekre.
2018. nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!