Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti ennétek húst ha...

Vegánok! Ti ennétek húst ha az életetek múlna rajta?

Figyelt kérdés
Ha olyan helyzetben lennétek, hogy vagy hús vagy semmi, akkor inkább éhenhalnátok vagy megennétek a husit?

2018. dec. 1. 21:57
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen eset nem elképzelhetö, mert sokkal hamarébb van túl kevés hús, mint egyéb.
2018. dec. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim válasza:
34%
Én szerintem éhen halnék ugyanis utálom a húst és a gondolatot hogy az egyszer egy élőlény volt és hogy valaminek/valakiknek a holttestét eszem. Szerintem ha meg is próbálnám enni akkor kihánynám. Soha sem szerettem a húst.
2018. dec. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Látom nem igazán sikerült megérteni a kérdésem lényegét
2018. dec. 1. 22:04
 4/37 A kérdező kommentje:
Második, köszi :)
2018. dec. 1. 22:04
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Persze, hogy ennék, söt az összes vegán enne ilyen helyzetben, max. nem tudja elképzelni, az életösztön erősebb, mint a hús elutasítása.
2018. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
84%
"ugyanis utálom a húst és a gondolatot hogy az egyszer egy élőlény volt és hogy valaminek/valakiknek a holttestét eszem" pedig ez mindenel így van amit megeszel
2018. dec. 1. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
77%

Nyilván megenném a húst, (nem husit!) mint ahogy mindenki más is.

Aki mást mond, az szimplán hazudik. Lehet, még saját magának is. Nincs olyan jelenség, hogy valaki éhenhaljon étel mellett. Soha nem is volt ilyen egyetlen élőlénynél se ezen a bolygón, meg nem is lesz.

Nem vitatkozni akarok én senkivel, meg senki elveivel, nyugodtan ki lehet próbálni. Ha valaki másképp gondolja, ne egyen 5 napig. Semmit. Utána vagy eszik valami húsos kaját, vagy ha nem, akkor nem ehet újabb 5 napig.

Egyszerű játék, őszinte végeredménnyel. :)

2018. dec. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
42%

Első, volt azért már pár eset a világtörténelemben, amikor CSAK emberhús volt, esetleg még rum. Nem mindenki ette meg a húst, persze az emberhús súlyosbított, de ők se vegánok voltak, hanem normál, húson is élő emberek.


Szerintem kevesen tudják ezt megítélni, amíg nem kerülnek oda. Akit zavar, hogy nem vagyok vegán, mégis leírom a véleményemet, az ugorjon. Én simán ennék bármit, jó, saját magamnál már meghúznám a határt, akkor sem enném meg a lábam, ha komolyan éheznék, ebben elég biztos vagyok, inkább a halál... Vega koromban is ettem húst (jó, ez nyilván a megszakítása volt, de nagyon komolyan vettem és előtte sem ettem és utána sem), amikor éheztem és semmi más lehetőségem nem volt sok km-en belül és nem volt járművem és hideg volt és éjszaka és nagyon fáradt és éhes voltam. 1-2 óra gyötrődés és gondolkodás után, nem szívesen, de ettem (a húsdarabokat persze kihagyva, de sajna belefőtt).

El nem tudom képzelni, hogy bármit változtatna, ha hithű vegán lennék. Pár nap koplalás, mert csak hús van? Oké. De ha már hetek óta nem ettem semmit és nincs más opció, nem kérdés. Amúgysem hinnék abban soham, hogy ne halnának meg miattam állattömegek, bármilyen is az étrendem. Civilizált ember vagyok, nyilván megteszik. A húsevés egy icipici elmozdulás lenne az amúgysem nulláról, jó okból.


Aki képtelen lenyelni a húst a gondolatai miatt, hogy az mi, azt megértem. Náluk valószínűbb, hogy fizikailag nem tudnának húst enni, de van, aki nem így áll hozzá s a vegánok sem gondolkodnak teljesen egyformán.


Amúgy egy halott állat testének izomszövetét szerintem se becézgessük husinak, ez valamiért mindig irritált, ilyen finomkodó igazságelkenő széplélekszó nekem, bár tudom, hogy annyira gyakran mondják, hogy sokan automatikusan átveszik s az emberek úgyis imádják a buta becézgetéseket.

2018. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Komolyan abba kötöttetek bele ketten is hogy husit írtam? :D a poén az egészben hogy poénból írtam a végére husit, de ez már annyira szarul jön ki hogy megértem ha nem hiszitel el :D


Egyébként köszönöm a válaszokat :)

2018. dec. 1. 23:40
 10/37 A kérdező kommentje:
Bocsi, elírtam. Hiszitek*
2018. dec. 1. 23:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!