Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van olyan zöldség/gyümölcs...

Dzepettó kérdése:

Van olyan zöldség/gyümölcs ami rendelkezik annyi tápanyaggal mint egy szelet hús?

Figyelt kérdés

2019. jan. 17. 21:48
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
71%

"Utolsó: aki 300g húst megeszik, az majdnem ugyanennyi babot is. Mert az nem normális."


EGY szelet tarja 200-300 g, ha 2 cm vastagra vágják, ez kb egy tenyérnyi felületü hús, és ennyit símán meg lehet

Egy doboz vörösbab kb 100 g nyers babot tartalmaz, három doboznyit megenni nem lehet, mert több, mint egy liter csak a bab, leve nélkül is.


"Húsból 70-150g az egy étkezésre ajánlott adag, ennyit pedig bátran meg lehet enni babból is."


EZ az adat a kész húsra vonatkozik, ami - a vízveszteség miatt böven belefér a nyers 200 g-os húsból készített mennyiségbe, mivel a hús a elkészítés során vizet VESZÍT, tehát kisebb mennyiség lesz, mint nyersen.

A bab esetén meg ellenkezöleg, a fözés során vizet VESZ FEL, azaz jóval több lesz a mennyisége, mint nyersen.

EZÉRT nem helytálló a magyarázatod, ugyanis nem mindegy, hogy egy kisebb tenyérnyi húst eszel, vagy 3 leveses tányérnyi babot.


"De az összehasonlítást írhattam volna mogyoróval, mandulával is, abból szerintem mindenki tudja milyen könnyen lecsúszik 100g :)."


Nekem nem csúszik le 100 g olajos mag egyszerre, a maximum 25-30 g, ennél többet nem eszem sosem, mert nem esne jól.


A tévedések elkerülése végett több éve csak növényi étrenden vagyok, de különbözö "növényi" tejeket, tejszínt, joghurtot, sajtot, egyebeket nem eszem, mert számomra undorítóak, emellett nem evéssel töltöm a napjaimat - a te "étrended" szerint azt kellene tenni -, nem eszem semmiféle édességet sem, és ezért tudom, milyen nehéz a napi 40-50 g fehérjémet összehozni. Mivel szintén évek óta vezetem, hogy miböl mennyit eszem, ezért nagyon jól látom, hogy a "hagyományos vegyes" táplálkozással inkább az volt a gond, hogy ezt napi 100 g alatt tartsam, most viszont az ellenkezöje a probléma.

2019. jan. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
30%

Jesszusom utolsó te nagyon buta vagy ugye?

Egy konzerv babban kb 230g nedves bab van, az bárkinek lecsúszik egy evésre. Kb 100g száraz babnak felel meg.

Ha szerinted tehát 70g bab = 3 tányér nedvesen, akkor vagy kuuurva kicsi a tányér is vagy matekból buktál meg, esetleg keresztbeáll a szemed és nem látsz jól... :D


A 70%-osnak van igaza, egy 300g-os hússzeletet megenni agybeteg dolog. Egy normál család egy kiló húsból kb 2x főz.


Mandulából 25 g meg egy fél maréknyi, de lehet neked gyomorszűkületed van ha annál több nem megy le. Ízlések és pofonok.


A leírásodból az jön le hogy eléggé rosszul összeállított az étrended, érdemes lenne átgondolni és változtatni mert az nem normális ha küzdesz a megfelelő fehérjebevitellel. A modern orvostudományban egyedül az afrikai éhezőknél dokumentálták fehérjehiányt szóval súlyos gondok lehetnek nálad. Fejben.

2019. jan. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy 30 dekás hússzelet, nem mondom, hogy kicsi, de azért simán elfogyasztható. Mint ahogy egy liter babfőzelék is. Megy egy zacskó mogyoró is. Nincs ebben szerintem semmi agybetegség. Ki ezt eszi, ki azt. Egy húsban sincs meg minden tápanyag, egy növényben sem. Mindenképp a változatos étkezés az, ami által biztosan nem lesz hiánya semmiből az embernek. Nem kell ehhez számolgatni sem.
2019. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!