Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit ehet egy vegetáriánus?

Mit ehet egy vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Hír ide - vagy oda, szerintem a vegetáriánus megeheti a sajtot és a tojást. Tudtommal a vegetáriánus húst és halat nem ehet. Mert a vega az tényleg nem eszi meg az állattól származó ételt. És a vegegtáriánus? Nem hinném hogy csak növényeket esznek. Vagy én tudom rosszul?

2018. júl. 17. 16:36
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
A vegán nem eszik állatit. Vegának a sima, ovo-lakto vegetáriánusokat szokták nevezni.
2018. júl. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Oké, de akkor a vegetáriánus ehet tojást, meg sajtot gondolom. Ugye?
2018. júl. 17. 16:47
 3/41 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem, bocsi. Köszi :D

Csak hirtelen nem tudtam mi az a ovo-lakto :))

2018. júl. 17. 16:49
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

A vega = vegetáriánus - ök húst nem esznek (a hal IS hús!), ezen belül vannak ovo-, lacto-, ovo-lacto-vegetáriánusok, ök tojást, tejet-tejterméket, illetve mindkét élelmszercsoportot eszik.

A vegánok semmiféle állati eredetü élelmiszert nem fogyasztanak és semmiféle állati eredetü terméket sem használnak semmilyen körülmények közt sem.


Mindkét csoport növényeket eszik, de emellett tésztaféléket, gabonát is - elvileg ugyan ezek is növenyi eredetüek, de nem szokás zöldségeknek nevezni ezeket.

2018. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
20%
A vegetáriánus nem eszi meg a halat és a húst, tejet, tojást. Az ovo-vegetáriánus megeszi a tojást, a lakto-vegetáriánus a tejet/tejterméket. Én ovo-lakto-vegetáriánus vagyok, eszek tejterméket, tojást csak akkor, ha tudom, hogy kakas nem volt a közelében. A legtöbb vegetáriánus megeszi a halat, én nem. A vegán nem eszik semmi állati eredetűt. Szinte, tényleg csak növényeket esznek nyersen. Pl. salátákat.
2018. júl. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
47%
Sorry, utolsó vagyok, vegánnal akartam kezdeni a mondandóm. Egyébként érdekes, de a hal nem hús. Ne kérdezd miért, nem tudom. Én nem eszem.
2018. júl. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Utolsó, a hal azért nem ús, mert hidegvérű. És állítólag meg szabad enni.
2018. júl. 17. 16:55
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

A hal hús, a vegák szempontjából mindenképp. NEM esznek állati tetemet (no meg élő állatot sem, legyünk pontosak), akárhol is áll a törzsfejlődésben meg ilyenek.


Vallási szempontból vették ki valamiért a halat s ez átment máshova is, ha jól tudom, de attól még a hal is hús. Minden állat teste hús (és háj és csont és vér...etc.). A csigáé is hús, a tücsöké is. Vegaként nem eheted őket.

2018. júl. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
49%

A "szemivegák" esznek halat, de a vegaságot nem lehet félig csinálni. Vagy eszel olyan ételt, amihez (normál esetben) állatot kell ölni, vagy nem. Az állat halála a döntő.


Igaz, a tojás- és tejiparhoz is állatölés tartozik, csak nem annyira közvetlenül.

2018. júl. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
0%
hát...lovat azért ne
2018. júl. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!