Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az lehetséges hogy valakinek...

Az lehetséges hogy valakinek a szervezete nem bírja a zöldségeket?

Figyelt kérdés

A barátnőm vegán, és próbál sokszor rábeszélni hogy én is legyek az, de egyszerűen nem bírok semmi zöldséget megenni. Ha pl. akár csak egy paradicsomot is eszek, utána még 8-10 óra múlva is érzem a számban az ízét, mert "visszabüfög", visszajön a gyomromból az íze. Ugyanígy vagyok a legtöbb zöldséggel, egyedül a vöröshagyma az, amit szeretek és néha szoktam is enni. Gyümölcsöket sem szoktam enni, évente talán 1 banánt maximum. Már vagy 10 éve így élek és nincs semmi gondom, szerintem azért lehet ez mert elszokott tőle a szervezetem. Bár már gyerekkoromban sem ettem meg a zöldségeket, de onnan csak annyira emlékszem hogy az íze nem tetszett egyiknek sem.

Hogyan tudnám elérni, hogy ne legyek rosszul a zöldségektől? Sokkal jobb lenne, ha nem kellene mindig 2 különféle ételt főzni. Van aminek már a szagától öklendezem...



2019. febr. 21. 19:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%
A paradicsom sokaknál valóban okoz ilyen tüneteket, de ezen túlmenően még számos zöldség és gyümölcs van, ami minden kellemetlen utóhatás nélkül fogyasztható. Kezdd először kevés savanyúkáposztával.
2019. febr. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

:D

Pont arra vonatkozott az utolsó mondatom. De a rakott kelre is igaz ez.

Szóval akkor lehet hogy "gyárilag" ilyen vagyok? Azt hittem hogy csak mert sokáig nem ettem azért reagál így rá a szervezetem. Ez esetben viszont akkor nem is lehet ezen változtatni? Egyedül talán a kígyóuborka és a saláta az, ami után nem érzem magam rosszul. Alma, barack, szilva meg hasonló gyümölcsöktől mindig marja a nyelőcsövemet a gyomorsavam (valószínűleg előhoznak valami refluxos nyavalyát); sütőtöktől, cukkinitől, brokkolitól, zöldborsótól és szinte az összes zöldségtől meg kutyorog a gyomrom, gyakran meg is hajtanak.

2019. febr. 21. 19:58
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem.
2019. febr. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

a zöldség alaptáplálék, egészséges embernek nem okozhat gondot. persze, olyan van, hogy valamire allergiás vagy, vagy pl. a paradicsomnak pont vannak olyan összetevői, ami izélgeti az immunrendszert. De hogy EGYIKET SE bírod, az baj. Ha mást nem, legalább savanyított zöldségeket egyél, de még jobb lenne kivizsgáltatni magadat emésztőrendszerileg.

(Egyébként én a vegán életmódot sem tartom egészségesnek, nagyon extrém, kivételes esetben tudom csak elképzelni, hogy valakinek jót tesz.)

2019. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha nagyon kevés élelmi rost volt a táplálékodban eddig, aztán eszel valamilyen zöldségételt, amiben bőven van, akkor valóban lehet hasmenésed. Próbáld meg egész pici adagokkal kezdeni, aztán fokozatosan növelni. Ha így se megy, akkor szerintem nézesd meg magad, hogy mi a baj. Az alacsony rosttartalmú étkezés hosszú távon sajnos árt, az élelmi rostok - nem értjük, hogyan, de - védenek pl. a szív- és érrendszeri betegségek ellen.
2019. febr. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Miss Endzsi ***** válasza:
88%
Mi lenne, ha turmix formájában próbálnád bevinni a kívánt ételeket? Én se voltam olyan nagy zab, spenót evő. Egy banánnal, almával, plusz még egy kiwi mellé 6 kanál zab, egy marék spenót, fehérjepor. Nagyon tápláló, és normális reggeli. Tehetsz mellé retket, uborkát, brokkolit. Olyannyira semleges az ízük banán, fehérjepor mellett, öröm meginni.
2019. febr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

"az élelmi rostok - nem értjük, hogyan, de - védenek pl. a szív- és érrendszeri betegségek ellen."


De, értjük, hogyan. A zöldségrostok jótékony hatásúak a bélflórára (a hasznos bélbaktériumok táplálékai). És, mivel immunrendszerünk 90%-a a bélben található, ezért ha az emésztésünk rendben van, az az egész szervezetre kihat, egy csomó betegséget megelőz.


Szóval, kérdező, létfontosságúak a zöldségek! Muszáj lenne legalább valamennyit fogyasztanod rendszeresen.

2019. febr. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem létezik ilyen. Valószínűleg szétbäsztad az emésztésed az okos kajálásoddal vagy egyéb szokásaiddal. Ennyi a történet.


A másik meg, hogy főzni tudni kell.

2019. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Ilyen nincs, ez csak finnyásság. A zöldségek, gyümölcsök (és a hüvelyesek, gabonák, olajos magvak) minden egészséges ember étrendjében szerepelnek, anelkul kizárt hogy egészséges legyél.

Ismerek nem egy ilyen embert aki azzal jön hogy neki igy jó, aztán évi 8x beteg, nincs immunrendszere és ezenkívül 10 féle hiányában szenved de észre sem veszi mert már hozzászokott.

2019. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#4: Akkor lehet majd elmegyek egy ilyen kivizsgálásra.

#5: Azt nem tudom mennyi rostot fogyasztok. Általában húsok, pékáruk, tészták meg ezek kombinációi alkotják az "étrendemet". Kicsi adagokban még nem próbáltam, de majd ki fogom.

#6: Próbáltam már úgy is. Azoknál a zöldségeknél amiknek nem szeretem az ízét valamilyen szinten bevált, de normális adag esetén úgy is felkavarta a gyomrom.

#7: Értem én hogy muszáj lenne, tudom hogy egészséges, ezért is próbálok változtatni. (Egyébként dédapám 30 pár éves korától - miután visszatért a "kis munkából" - kezdve csakis kizárólag zsíroskenyeret volt hajlandó megenni, 104 évesen halt meg mikor elütötte egy busz. Semmilyen betegségben sem szenvedett.)

#8: Az lehet.

#9: Utoljára talán úgy 5 éve voltam beteg, akkor is csak fájt a torkom meg fojt az orrom. Szerinted az finnyásság ha megeszek egy tányér zöldborsót és utána 3 óráig ülök a WC-n mert kutyorog a gyomrom és hasmenésem van?

2019. febr. 22. 09:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!