Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Az lehetséges hogy valakinek...

Az lehetséges hogy valakinek a szervezete nem bírja a zöldségeket?

Figyelt kérdés

A barátnőm vegán, és próbál sokszor rábeszélni hogy én is legyek az, de egyszerűen nem bírok semmi zöldséget megenni. Ha pl. akár csak egy paradicsomot is eszek, utána még 8-10 óra múlva is érzem a számban az ízét, mert "visszabüfög", visszajön a gyomromból az íze. Ugyanígy vagyok a legtöbb zöldséggel, egyedül a vöröshagyma az, amit szeretek és néha szoktam is enni. Gyümölcsöket sem szoktam enni, évente talán 1 banánt maximum. Már vagy 10 éve így élek és nincs semmi gondom, szerintem azért lehet ez mert elszokott tőle a szervezetem. Bár már gyerekkoromban sem ettem meg a zöldségeket, de onnan csak annyira emlékszem hogy az íze nem tetszett egyiknek sem.

Hogyan tudnám elérni, hogy ne legyek rosszul a zöldségektől? Sokkal jobb lenne, ha nem kellene mindig 2 különféle ételt főzni. Van aminek már a szagától öklendezem...



2019. febr. 21. 19:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: azért nagy különbség van aközött, hogy hasmenésed van bizonyos zöldségektől és aközött, amit a kérdésben leírtál, hogy nem szereted az ízét. A kérdésből én is a finnyásságra tippeltem volna.


A hüvelyesek és bizonyos zöldségek sokaknál okoznak gyomorpanaszokat, szerintem is menj el kivizsgálásra. Az, hogy egyetlen zöldséget sem szeretsz vagy bírsz, nem normális.

2019. febr. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Szerintem kezd főzött és párolt formában a fogyasztásukat és lassan növeld a mértékét.


Vannak olyan emberek, akik bizonyos zöldségféléktől felfújódnak, rosszul lesznek. Ezeket kerüld például a káposztaféléket, hüvelyeseket. Gyümölcsökben pedig a szilva.


Én is azt ajánlom, hogy kezdj el zöldségeket enni, mert hosszú távon kicsinálod az emésztésed.

2019. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
58%

Természetesen lehet.

Vannak emberek akik allergiásak a vizre. Ritka kórkép, de létezik.


Persze ha ez a gond van veled, akkor sokkal nagyobb problémak lesznek a testedben, testeden, mint 1-2 kihagyott salátatál...

2019. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
71%

Létezik ilyen, igen. Mivel jó ideje nem ettél semmit, amiben rost van, a bélflórád átalakult, az emésztésed ehhez szokott hozzá. Ha változtatni szeretnél rajta, kezdd úgy, ahogy a kisbabák hozzátáplálását kezdik el. Puhára főtt, alacsonyabb rosttartalmú zöldségek, egyszerre 1 fajta egy hétig, hámozva (ha lehet), pürésítve. 1 evőkanálnyi mennyiséggel kezdd, és naponta 1 evőkanállal emeld a mennyiséget. Ha nincs vele problémád, következő héten próbálj ki egy új zöldségfajtát. Ilyenekkel szokták kezdeni: répa, cékla, sütőtök, krumpli, brokkoli, karfiol, lehet találni a neten teljes listát. Próbálkozhatsz gyümölcsökkel is, amiről tudod, hogy nem bírod, hagyd későbbre. Ha valami problémát okoz (pl. hasmenés, hasfájás, puffadás), folytasd valami mással, és pár héttel később próbáld meg újra a problémásat.

Szoktál enni krumplit? Jó lenne, mert pl. a krumplipüréhez hozzá lehet keverni a legtöbb zöldségpürét, kis mennyiségben szinte észre se veszed az ízét.

Ha már meg tudsz enni egy merőkanálnyi mennyiséget több fajta zöldségből, akkor ezeket váltogasd, minden nap egyél valamelyikből. És ekkor kezdhetsz próbálkozni a nyers zöldségekkel: hámozott uborka, hámozott, mag nélküli paradicsom, aztán szép lassan a rostosabb zöldségek. Legvégén a káposztafélék és a hüvelyesek (főzve).

Ha ez a módszer nem hoz sikert (ez is előfordulhat), akkor javaslom egy gyümölcscentrifuga beszerzését, amivel készíthetsz rostmentes zöldség- és gyümölcsleveket, ezekből ha megiszol 1 decit naponta, máris sokat tettél az egészségedért. Már most is ihatsz frissen facsart narancslevet (vízzel higítva, ha túl savasnak érzed), a vitaminok pótlása céljából.

2019. febr. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!