Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy győzzem meg anyámat,...

Hogy győzzem meg anyámat, hogy nem fogok éhenhalni, csak mert nem eszek húst?

Figyelt kérdés

Már jó néhány hónapja a fejemben járt az ötlet, hogy leállok a húsévessel és megpróbalok egészségesebben élni úgyhogy újévi fogadalomként tettem, hogy idén fokozatosan áttérek vegetáriánus (ovo-lakto vegán) életmódra. Lassan két hónapja már csak halat eszek húsok közül kb 2 hetente 1x, de hamarosan arról is le akarok jönni.

Na mármost anyámnak van egy olyan tévképzete, hogy éhen fogok halni, ha nem eszek húst, és bármivel is próbálom meggyőzni, minden próbálkozásom sikertelen.

Szerintetek mi az, amivel biztosan meg tudnám győzni, hogy téved? Előre is köszönöm! 16L



2019. febr. 23. 11:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Elöször is egy megjegyzés: ovo-lakto vegán nem létezik, a vegán ugyanis semmiféle álalti eredetü élelmiszert nem fogyaszt, amire te gondolsz, az az ovo-lakto vegetáriánus valószínüleg.

Másodszor nem kell meggyözi anyádat, egyszerüen nem eszed, amit nem akarsz - és idövel észreveszi, hogy még mindig élsz.

2019. febr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%

Ugyan ebben a cipőben járok, mint te, bár én már a vegából vegánba haladok.

Mióta így étkezem, híztam 2 kg-t (testképzavarom van, fél éve csinálom, és a szüleim képtelenek beismerni, hogy jobban vagyok, nem látják rajtam, pedig én sokkal jobban érzem magam a saját bőrömben.)

Szerintem keress neki cikkeket, és olvastasd el vele (környezetszennyezés, esetleg videók).


Vagy segíts neki főzni, készítsd el a családod ebédjét, és hangsúlyozd, hogy "hahó, ez is vega, tök jól laktat, hagyjatok békén" (ez nekem is segített, mert ha nyitott rá, rájön, hogy finom, és nem csak salátán fogsz élni).


Remélem tudtam segíteni.

17L

2019. febr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
10%

Minek akarsz vegán lenni!? Nem èrsz el azzal semmit.


Te még fejlődő szervezet vagy,neked kellenek az olyan dolgok,amik megtalálhatóak a húsban. Úgy hogy ezzel a vegetarizmus hülyesèggel állj le.

2019. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

Utolsó sorold már fel mi van a húsban ami másban nincs, mert úgy látszik te feltaláltál valamit amit a világ legkiválóbb orvosai még nem...



Kérdező:

nyomtasd ki és add anyukád kezébe a brit, kanadai és amerikai dietetikusok hivatalos állásfoglalását a vegetáriánus és vegán diétákkal kapcs. Névlegesen, hogy minden életkorban, a csecsemőkortól az aggkorig, és minden életszakaszban beleértve a terhességet és a szoptatást is megfelelő egészséges nyújtanak az embernek.

Ha ez nem elég neki, nézzétek meg együtt a What the Health, Forks over Knives c. filmeket - a 3ok.hu oldalon tatlálsz linket is hozzá azt hiszem, ill. több kutatást is magyarul.


Emellett ki kell hogy javítsalak, lakto-ovo VEGÁN nem létezik, a vegánok minden állati élelmiszert mellőznek, a tejtermékeket, tojást, mézet is, amit a vegetáriánusok pedig fogyasztanak.

Ennek oka, hogy ezekhez is vér kötődik (a tejelő teheneket évente megtermékenyítik, a borjaikat elveszik, 4-5 hónap lekötözve tartás után megölik; a tojókat 2-3 évesen vágják ha csökken a hozamuk és az összes hím kakast vagy élve bedarálják kikelés után vagy agyonynomják vagy megfojtják hatalmas konténerekben mert ők nem hoznak hasznot); másrészről pedig az hogy a vegánok az állatok kihasználása, tárgyként kezelése ellen küzdenek, ebbe pedig az állattartás is beletartozik.

Ugyanígy nem vegán a lovaglás, cirkusz és állatkert sem, mert itt is bántalmazzák és kis helyre bezárva tartják az állatokat.

2019. febr. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
18%
Dehogy fogsz éhen halni, csak egy hiánybeteg anorexiás lesz belőled.
2019. febr. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%
#4 B12, de étrendkiegészítővel pótolható
2019. febr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Mondd neki,hogy most böjtölsz. Kíváncsi vagy milyen. Húsvétkor nyilatkozol :))
2019. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
76%

4.: arról prédikált a válaszadó hogy a HÚS kell mert abban van meg minden.


A B12 nem csak a húsban, de a tejtermékekben, tojásban SINCS MÁR MEG, ha nem injekciózzák az állatokat, vagy etetik őket dúsított takarmánnyal.


A B12-t egyedül egy talajbaktérium képes megtermelni. A mindenevők (mint az ember, a disznó, a csirke vagy éppen a medve és a majom) valamint a növényevők (szarvasmarha, birka, stb.) úgy jutnak hozzá természetes úton, hogy közvetlenül a földről esznek, illetve mosatlan táplálékot esznek, valamint szűretlen talaj vagy forrásvizet isznak.


Az ember számára ez annyit változott az elmúlt évszázadban, hogy már bizony nem eszünk mosatlan zöldséget-gyümölcsöt a hátsó kertünkből, vagy nagyon keveset, és nem forrásvizet iszunk, hanem agyonszűrt, kemikáliákkal telit.


A víztisztítás kiölte a B12-t a vizeinkből, a permetezés és a növényvédőszerek kiírtották a B12-t termelő baktériumot a talajból.


Sem az ember, sem a disznó, sem a szarvasmarha, sem a csirke, sem semmi más a világ fejlett országaiban élő élőlény számára NINCS MÁR természetes forrása a B12-nek.


Ennek következtében az egész húsállományt INJEKCIÓZZÁK, illetve alternatíva a dúsított takarmánnyal való etetés.


Mondd kérlek - miért természetellenesebb, ha én beveszem a B12-t tablettát közvetlenül annál, ha megetetem a B12-t egy állattal, megölöm azt, majd megeszem az állat húsát?


Emellett, visszatérve az eredeti érveléshez: a kérdés az volt mi van a HÚSBAN, ami másban nincs. Ilyen nem létezik, mert a B12 az oltásoknak köszönhetően a tejtermékekben, tojásban is jelen van.


Emellett tegyük hozzá, hogy az egészséges bélflórában jelen van - mind az állatoknál, mind az embernél - a B12-t termelő baktérium, ami elegendő B12-vel látja el a szervezetünket. A probléma csak az, hogy ez a baktérium a vég-s és vastagbélben él, ahonnét nem szívódik fel az izomzatba (hús) vagy a tejbe ez a vitamin. De mivel valóban "jelen van" az egészséges élőlényekben, ezért szoktak tévesen arra a következtetésre jutni a húslobbisták, hogy az állatok maguknak termelik. Igen, ahogy az ember is. De amennyiben nem fogyasztod el az állat vég-vagy vastagbelét, nem jutsz hozzá.


Csak akkor jutNÁL hozzá állati húsból, tejből (természetes úton), ha az az állat legelNE, és az adott talaj B12-t termelő baktériumban gazdag lenNE.


De ha ez lenne a helyzet, mosatlan zöldségből, gyümölcsből is ugyanúgy hozzájutnánk,mint korábban is.


Egyébként ehhez talán a legviccesebb érv, hogy az USA lakosságának csaknem 30%-a B12 hiányos, holott csak mindössze 1-2%uk él vegánul (és a vegánoknak is csak töredéke B12 hiányos). Tehát, ez egy általános probléma, hiszen az állatoknak beadott vitaminok által sem mindenki képes felvenni a megfelelő B12 mennyiséget - holott az USA-ban az egyik legmagasabb az állati termékek fogyasztásának a mértéke.

2019. febr. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Én is vegetáriánus vagyok. Azóta sokkal változatosabban étkezek, rengeteg zöldséget fogyasztok.

Szerintem túl sokrol nem marad le, aki nem eszik húst. Fehérje bőven van a hüvelyesekben, zöldségekben, magvakban.

A húsok a nagyipari tenyésztés miatt egyébként is tele vannak antibiotikumokkal és hormonokkal. Nekem ne mondja senki, hogy bajom lesz, ha nem eszem meg azt a csirkét, ami 6 hét alatt 4 kilós lett..

A b12 vitamint tényleg célszerű pótolni, más teendőd nincs.

Anyukád majd ràjön, hogy ugyanakkora adagokat eszel vegaként is, nem fogsz éhen halni.

2019. febr. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
14%

"

Utolsó sorold már fel mi van a húsban ami másban nincs, mert úgy látszik te feltaláltál valamit amit a világ legkiválóbb orvosai még nem..."


Csak mondom,hogy a vegetáriusoknál gyakran előfordul fehérjehiány,ami elèg veszélyes. Ès ha húsok elèg fehérjét tartalmaznak. Na meg ott vannak a vitamin,ès az ásványanyag-hiány. Ès ezek a hiányok elősegíthetik az angolkórt.


Tessék, felraktam valamit,amit a világ legkiválóbb orvosai nem...

Ja nem,csak használtam az eszemet.

2019. febr. 23. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!