Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen zöldségeket/gyümölcsöke...

Milyen zöldségeket/gyümölcsöket lehet enni (kalória, cukor szegény)?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy pl a cukkiniből sokat lehet enni diéta alatt mivel alig van benne kalória.

2017. nov. 22. 18:20
 1/4 anonim válasza:
100%

Zöldségek: zellerszár, cukkini, padlizsán, brokkoli, saláták, sárgarépa, fokhagyma, ezek közül több is zéró kalóriás.


Gyümölcsök: grapefruit, citrusfélék stb. A banánnak és a szőlőnek nagyon magas a fruktóztartalma, azokat érdemes kerülni. De a hangsúly azon van, hogy ezek mellé mit eszel. Ha kerülöd a finomított szénhidrátokat, (pl fehérkenyér/pékáruk, cukor) baj nem lehet. ;)

2017. nov. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amilyet akarsz. Én ketogén diétában is vígan ettem banánt mindennap az elején, mennyiség kérdése, nekem megérte.


Fogyáskor sem a lehető legkisebb kalóriabevitel a cél, szükséged van tápanyagokra. S ha te a cukkinitől mondjuk éhes leszel vagy kilószámra eszed zsírban sütve, mert csak úgy szereted, akkor bizonyára rossz ötlet azt enned. De az egész napot kell nézni, nem 1-2 elemet. Ha könnyedén deficitben vagy, akkor simán ehetsz olyat is, ami téged nem laktat, mert arra ott van a többi ételed.

2017. nov. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább az almának magas a fruktóztartalma, ahogy néztem, én azt kerülöm, nem a banánt. Plusz az alma sokkal több szénhidrátot hoz az étrendembe, mert abból több kell. De ez egyéni, mindenki döntse el, mit szeret és mi van rá jó hatással.
2017. nov. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A zöldség/gyümölcs esetében nem igazán érdemes az energiatartalmon rugózni. A szőlőben amúgy javarészt glükóz képviseli a szénhidrátot (nevében is van:szőlőcukor) A szervezetnek szénhidrátra szüksége van hisz ebből fedezi a napi energia szükségletet. A banánnak pl magas a kálium tartalma ami fontos nyomelem. Ami a lényeg: többször egyél egy nap de keveset és mozogj sokat. Ez a szénhidrát és kalória számlálgatás korunk agybaja. Egy cukorbetegnél van benne ráció de a fogyni akaró embernek a mértékletesség és a sok mozgás a siker kulcsa. Nincs csodaszer meg csodamódszer odafigyelés van és önfegyelem.
2017. nov. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!