Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit esznek szegény vegánok,...

Mit esznek szegény vegánok, mit esznek, mert minden zöldség és gyümölcs génmódosított?

Figyelt kérdés

ezt kérdezte egy húsevő ismerősöm, felsorolva példákat, az almát és krumplit, ami nem oxidálódik, nem barnul meg néhány óra alatt ha felvágod, mint régen, a gumi állagú ízetlen paradicsomot, epret, stb...


Nem vettem el a kedvét a szép piros színű hústól, ami ki tudja mit evett előtte...


2019. márc. 3. 08:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. bió és gmo menteset vásárolok csak, meg amit tudok megtermelek :) Egy kis 40m2-es kertem van üvegházzal amiben most télen amikor kint -10 fok volt folyamatosan nappal is (Németo.) megtermett a brokkoli, karalábé, zeller, spenót, saláta, mángold, és egyebek :)
2019. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Jókat írtatok, köszi.

Ez csak egy konkrét eset, de sajnos kb minden húsevő ezt gondolja, hogy a vegánok esznek több "rossz ételt" ők meg tudják a tutit. Meg a permetezett növényekre is szoktak hivatkozni. De vegánként max egyszer eszem meg a permetszert, húsevőként meg mindazt, ami a permetezett növényt megevő állatban felgyűlik (ha, hogy 1 kg zöldségben van x mennyiségű permetszer, és ahhoz, hogy 1kg húst növesszen az állat, több kg zöldséget megeszik, akkor 1 kg húsban több permetszer van, mint 1 kg növényben).

2019. márc. 3. 20:46
 13/14 anonim ***** válasza:
89%

Az utóbbiban tévedsz, mert az állat hiána eszik 10-szer annyi növényt, a permetszerek jó része közben kiürül a szervezetésböl.

Viszont az állatokat tömik antibiotikumokkal, hormonokkal, nyugtatókkal, amik növényeknél nem fordulnak elö.


Ettöl függetlenül szerintem értelmetlen vitatkozni ezzel az ismerössel, mert úgy sem tudja felfogni, hogy nem neki van igaza!

2019. márc. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
70%

Az utóbbiban tévedsz, mert az állat hiána eszik 10-szer annyi növényt, a permetszerek jó része közben kiürül a szervezetésböl“


Ez egyrészt nem igaz, másrészt ha a 70%-a ki is ürülne akkor még mindig 3x annyi cuccot vinne be az ember a hússal mint közvetlenül a növényevéssel úgyhogy igy is ugy is bukó.

2019. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!