Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Ti elitélitek azokat...

Vegánok! Ti elitélitek azokat akik csak vegetáriánusok?

Figyelt kérdés
2019. márc. 31. 17:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Miért ítélnem el őket?

Azért mert a világ rossz dolgaiban nem akarnak részt venni?

A vegetáriánusok, veganok csak egy ici-pici szeletet tudják a világnak szebbé tenni azáltal, hogy az állatokra is gondolnak.

De ez csak egy dolog, ez eltörpül olyan dolgok mellett mint ami az emberek között megy pl.


Szoval: nem:)


Én csak egy fajta embert "ítélek el" táplálkozás alapján: aki azt mondja szereti az állatokat, és húsevő, majd elmondom neki mit is csinál ezzel az állatokkal, majd rábólint, de ugyanúgy folytatja hogy ő az életet is felaldozna egy hangyaert, de Tomi a szájába a steaket, mit sem foglalkozva az állat szenvedésevel, mert finom...

2019. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Én a vegetáriánusokat elítélő vegánokat ítélem el :P
2019. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Miért ítélnék el?

Mert (ha) mondjuk megeszi az ipari sajtot, megissza a tejet?

2019. márc. 31. 18:24
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Lehet valaki jaj de jó ember, mert nem öl állatot, de egy nagy nulla, ha közben az emberekkel így viselkedik.
2019. márc. 31. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
A magadfajta trollokat ítélem el
2019. ápr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos vannak olyan vegánok, akik elítélik. De nemcsak a vegetáriánusokat, hanem mindenkit, akinek köze van az állatok kihasználásához, tehát a társadalom 99%-át. Velük nem kell foglalkozni. A vegánok többsége szerencsére nem ilyen, és nem agresszióval próbál tenni az erőszak ellen.
2019. ápr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Én a magyar vegàn csoportban kaptam pár kedves kommentet, amikor egy poszt alatt írtam, hogy vegetáriánus vagyok, nem vegàn.

Sok vegàn szemében ezzel ugyanolyan rossz vagyok.

Vannak radikálisabb emberek, de szerintem normális vegàn nem ítél el, inkább örül neki, hogy a husrol te is lemondasz..

2019. ápr. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%
mindenképp. mégpedig azért, mivel a vegetáriánusok mégjobban leterhelik az állattartást, mint egy húsevő. Ez kb olyan, mint amikor valaki azért vásárol hybrid járművet, hogy kedvezzen a bolygónak, közben örökké cipeli a benzinmotort, aztán hosszabb távokon elő is kell vennie a benzinmotort. Válts egyből elektromosra/vegánra. Ne legyen ilyen maszlag köztes út. A vegetarianizmus egy rohadt nagy faszsság, annyis sajtot/tojást zabálnak, amennyit egy átlagmagyar belterjes állatkínzó falusi kolbászevő se bírna elfogyasztani
2019. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Elitélik? Egészségükre. Szerintem Ő szokásuk is legalább olyan káros a földre.

Arról is kelene néhány szót emelni, hogyha hagynánk a sok állatot elszaporodni, felfalnák előlük a növényeket.

Pl a kukoricát. Kitúrnák a répaféléket, krumplit.

És az se kizárt a " zseletin ", gyümölcskocsonya alapja nem a csont.

Mellesleg tudomásom szerint akkor vegák, ha semmilyen állati eredetű ételt nem esznek.

Van sok elelmünk ami nem hús, de " tőlük származik ".

Szerintem eszenk tojást. Sajtokat. Tojáspor, is tojásból van.

2019. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, te nagyon tájékozatlan vagy, és nem sikerült értelmezned a kérdést.


A vegetáriánusok azok, akik magát az állatot nem eszik meg. A vegánok semmiféle állathasználattal járó ételt nem fogyasztanak. Sajtot és tojásport sem, mert ezek is állatoktól származnak. A vegánok nemcsak a táplálkozásukban kerülik az állatok kihasználását, hanem az élet minden területén. Nem vesznek bőrcipőt, nem mennek cirkuszba, stb.

A vegetáriánusok között is vannak állat- és környezetvédők, de nem mindenki.


A hús, amit a boltban megveszel nem vadon élő állatból van, hanem erre a célra tenyésztenek évente sok milliárd állatot ipari keretek között. Ha csökkenne vagy megszűnne az emberek húsfogyasztása, ezek a termelő telepek csökkentenék vagy leállítanák az állatok szaporítását. Azok az állatok, melyekből most táplálkozunk nem kaparnák ki a krumplinkat, mert arra sem lenne szükség, hogy megszülessenek. Ha az ipari állattartás megszűnne, százmilliárdokkal kevesebb állat élne a Földön, mert az ember szándékosan nem szaporítaná őket.

2019. ápr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!