Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, akik főztök...

Vegetáriánusok, akik főztök másoknak is, hogy élitek meg, ha húst kell főzni a többieknek?

Figyelt kérdés
A férjem hajthatatlan, meggyőzhetelen húsevő. Egyébként a világ legjobb embere,nagyon szeretem őt. Rengeteget dolgozik, én hamarabb hazaérek, persze hogy főzök neki. De egyre jobban zavar a húsok fogdosása, fűszerezése, a szag, stb. Ti hogy oldjátok ezt meg? Azért írtam, hogy nem vagyunk már fiatalok, mert nem így indult a kapcsolatunk, nemrég lettem vega, lassan vegán. A lányom és az unokám elfogadja a húsmentességet, de nem velünk élnek már, szóval nekik főzni nem gond, sem ha a család többi tagja jön. Mégis minden nap kell valami állati hullát fogdosnom.
2019. febr. 17. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk a barátnőm vega és viszont rengeteg húst eszek, de soha nem lenne pofám elvárni tőle, hogy készítse el nekem. Én sem készítenék el senkinek olyan kaját, amitől viszolygok.
2019. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagytok fiatalok, akkor felteszem, a férjed nem is tud, és nem is akar főzni. Megszokta, hogy te csinálod. Mint ahogy azt is, hogy napi rendszerességgel szállítod neki a rántott csirkét. Szóval bevallom,nőként sem teljesen értem, hogy most ennyi év után miért kell ájuldozni az eddig elfogyasztott hulláktól.

Túl sok megoldási ötletem nincsen, vagy kitaláltok pár vega receptet, mai neki is ízlik, vagy rendelsz neki húst, és a köretet eszitek együtt, vagy elváltok.

2019. febr. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Nincs választásom, igyekszem nem öklendezni és minél hamarabb feldolgozni a húsokat, hogy rövidebb ideig kelljen őket látnom és szagolnom. Puszta kézzel nem fogdosom a hullákat és szorgosan fertőtlenítek.
2019. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem is taszít a nyers hús érintése és szaga, de szerencsére a férjem megértő. Otthon mindig húsmentes ételt készítek, de hetente többször eszünk a városban, barátoknál, vagy rendelünk. Ilyenkor sokszor választ húst, de ez nem zavar. Ha húsos házi kosztra vágyik, megfőzi magának. Régebben minden hétvégén főzött, mostanában csak megken egy májkrémes kenyeret. Kész húsételek vannak otthon (szalámi, rántott hús fagyasztva, stb.), de ilyesmit ritkán eszik, csak akkor ha nem tudtam főzni.
2019. febr. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Alapesetben több megoldás van.

1. Ha csak a hús tapintása, fogdosása gond, akkor használj a könyhában gumikesztyüt, es sokat segíthet.

2. Ha az hús elkészítése is probléma, akkor a férjed csinálja ezt a részt, egy férfi is képes húst darabolni és sütni/fözni.

3. Lemond a húsos ételekröl, ha nagyon rákíván, akkor vagy étterembe megy, vagy esetleg rendel valami ilyet magának.

2019. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ma megkértem hogy gyúrja össze a fasírtját, és megértő volt, szó nélkül megtette. Menni fog ez :)
2019. febr. 17. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!