Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegánoknak nem szokott...

A vegánoknak nem szokott hiányozni néha egy jó pecsenye hús, egy finom sült húsos étel vagy egy jó szaftos hús stb?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 11. 07:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

NEM, nem hiányzik.

Saját tapasztalat, úgy, hogy nem ideológiai szempontokvból vagyok vegán - sokan inkább a vegán helyett növényi étrenden élönek nevezik az ilyen embereket, mint én -, és annak ellenére, hogy a család többi részének készítek húsos ételeket, teljesen hidegen hagy a téma, eszembe sem jutna ennek belöle.

2019. ápr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%
Én ugyan nem vagyok vegán, csak hajlok felé (Mondjuk, úgy 90%-ban vegánként élek), de nekem se hiányzik. Miért hiányozna, alapban ki nem állhatom a húst, már 3 évesen se akartam megenni, nekem az lenne a nehéz, ha kéne ennem.
2019. ápr. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
42%
De, pokolian... :(
2019. ápr. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem, az ilyen zsírosabb dolgokat sose szerettem.
2019. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Nyilván nem. Másképp nem lennének vegánok.
2019. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
80%
Nem. Eleinte fura, ha hirtelen váltasz, mert nem vagy felkészülve. De egy kis receptgyűjtés és kísérletezés után könnyen találsz mást. Nekem például már a grillezett, rozmaringos zsenge répa és batáta hiányzik :(
2019. ápr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
72%

Nagy ritkán, pl.télen egyszer csináltam házi vegán kolbászt (gabonakolbi) növényi zsírral, hagymával, krumplival, lilakáposztával.

Kb 3-4 havonta 1x van kedvem ilyesmihez. Amúgy mivel sokkal többfélét, sokkal változatosabban eszünk mint egy “húsevő” nem jut általában eszembe ilyesmit sütni, mert sokkal finomabb ételek vannak hús nélkül.

A húsmentes életnek nem az a lényege hogy húsos ételeket utánoznunk vagy azok után sóvárogjunk. Teljes értékű életet élünk ilyen hülyeségek nélkül :)

2019. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, erre a tesóm a legjobb példa. Ő imádta a húst, és mikor anyukánk levette az étrendjéből (meszesedés miatt), a tesóm is leszokott róla, mondván, hogy sokkal finomabbakat és változatosabban eszik, mint addig.
2019. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon ritkán, amikor borzasztóan éhes vagyok, akkor jól esik a sülő hús szaga.

De ha belegondolok, eszem ágában nem lenne megenni.

Egyébként sokan nagyon undorodnak a hústòl.

2019. ápr. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

Én 60 éves koromig kifejezetten szerettem húst enni, aztán egészségügyi okokból abbahagytam, azóta vegán étrenden vagyok - és eszembe sem jut, hogy szeretnék húst enni, akkor sem, ha ott van elöttem vagy éppen azt készítek a páromnak.

Viszont azóta rengeteg új ételt fedeztem fel és sokkal változatosabb, amit eszem, mint korábban.

2019. ápr. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!