Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Szejtán probléma?

Szejtán probléma?

Figyelt kérdés

Mára készítettem életemben elöször szejtán sonkát, de gyakorlatilag ehetetlen, annyira gumiszerü lett az eredmény.

Több receptet megnéztem elötte, tehát az elkészítésnek jónak kellett volna lennie, ezért fogalmam sincs, mit rontottam el, és föleg mit kellet volna tenni, hogy normál állaga legyen?

Minden segítséget elöre is köszönök!



2019. ápr. 21. 16:50
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szia! A sikérporhoz szoktam egy kispohárnyi csicseriborsó vagy sárgaborsó lisztet adni. Ha ezek nincsenek, akkor lencsét őrlök kávédarálón. Ehhez adom a nedves összetevőket/szójaszósz, folyékony füst, reszelt hagyma, fokhagyma, sűrített paradicsom, főtt bab vagy csicseri, olvasztott kókuszzsír, fűszerek, ezek leturmixolva/. Így nem lesz majd gumis, tök jó állagú, akár vékonyra is szépen lehet szeletelni.
2019. ápr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, már teljesen kezdtem kétségbe esni. Valamiféle arányokat tudsz mondani, hogy miböl kb. mennyit teszel bele?
2019. ápr. 21. 20:14
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Méricskélni nem szoktam. :) Most olyan 20 dkg sikérhez adtam cirka öt deka őrölt lencsét. A főtt csicseri szárazon lehetett olyan tíz deka. Szójaszósz(ami nálam elengedhetetlen) fél deci, két-három ek folyékony füst, két ek paripűré, szintén két evőkanálnyi kókuszzsír. Ezek állaga leturmixolva olyasmi, mint a hummusz. Jól összegyurmázom a száraz cuccokkal, hengert formálok, alufóliába majd folpackba tekerem, jól összecsomózom a végüket és forrásban lévő vízbe teszem, kis lángon főzöm kb fél óráig. Illatos, jó állagú és az egyik rúd már el is fogyott. :)
2019. ápr. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, természetesen nem pontos mennyiségekre gondoltam, de így már van, ami után tudok tájékozódni!
2019. ápr. 21. 20:56
 5/9 anonim ***** válasza:

A szejtánt lazítani kell különben gumis lesz. Általában babfélékkel szokás keverni pl. lencse vagy csicseriborsóliszttel.


Ezenkívül az íz érdekében érdemes nem utólag fűszerezni hanem magába a szejtánba keverni a fűszereket. Egy-egy evőkanál tamari vagy szójaszósz, esetleg worcestershire szósz nagyon jó ízt ad neki, zöldfűszerekkel-sóval, borssal keverve. Az is nagyon jó ha élesztőpelyhet keversz bele.


Itt van egy-egy jó recept:


[link]

[link]

2019. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja bocs, most láttam hogy SONKÁT akartál és nem hússzeleteket.


Akkor pl. ezek a neked való receptek:

[link]

[link]

2019. ápr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm a tippeket meg recepteket, most uygan sonkát kerestem, de egyébként is hadilábon állok a szejtánnal - ezért az egyéb receptek is jól jönnek.
2019. ápr. 22. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha megsütésre megy akkor tök mindegy hogy gumis. Én pl soha nem hallottam erről hogy lencseport lehet belerakni.


Lisztet hallottam de én azt se raktam bele mert nem kenyeret akarok enni?


Mondjuk ezt a vágást sem értem hiszen mikor kifől a nagy gumilabda ,egy éles késsel gyönyörűen fel lehet szeletelni. Aztán így lehet belerakni gulyáslevesbe vagy kisütni .

2019. ápr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nen, nem mindegy, hogy gumis, ugyanis így nem lehet jó étvággyal megenni, mert nem radírt akarok, hanem fogyasztható állagú ételt!
2019. ápr. 23. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!