Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Durván 4 hónapja vegán étrende...

Durván 4 hónapja vegán étrenden élek. Az arcom úgy néz ki mint tini koromba? Tele van gyulladásokkal.

Figyelt kérdés

Kb november környékén voltam táplálkozási tanácsadáson ahol a táplálkozási típusom alapján fehéjre-ch-zsír arányomnak 40-30-30 nak kellene lennie. Áttértem vegán életmódra. Előtte se volt babaarcom,de most a nyakam arcom, tele van ragyákkal és nagyon bánt. Van egy olyan sejtésem, illetve ezt még egy nőgyógyász mondta nekem, hogy a szénhidrátoktól lehet nagyon sok gyulladás (akkoriban) az arcomon. Most felmerült bennem hogy nem-e lehet most is ez a probléma? De akkor meg nem értem hogy miért működik a 80-10-10 élet mód.

Várom az öteleteket! Köszi előre is :)



2018. ápr. 16. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

40 30 30, ezt most komoly?


A fehérjeszükségletünk napi 50-60-70 g (testalkattól függően), ha csak nem vagy testépítő, minek neked ennél több?


Zsírból is elég lenne kb 10-20%.

Szénhidráttól alapjában véve nem keletkeznek bőrhibák.

Szerintem vizsgáltasd ki magad, ha mindenáron ragaszkodsz az ennyire fehérje és zsírdús étrendhez.

2018. ápr. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
14%
"Táplálkozási tanácsadás"?! Jesszus, egyél, ami jól esik! Nyugodtan egyél húst is!
2018. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

Jesszusom.....én az ilyet sose értettem...hogy nem lehet húst enni?

Könyörgöm! Húsevők vagyunk....ne csodálkozz ha minden szirszar ki jön rajtad!

Az emberi szervezetnek kell a hús , nem lehet csak zöldségen gyümölcsön élni.

2018. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
a baba arc nem ragyas
2018. ápr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon sokszor fájt a hasam és nem tudtam hogy mitől. Elmentem erre a tanácsadásra és kaptam élelmiszerlistát hogy mit ajánlott nagyon fogyasztani és mit kerülni és hiába is hihetetlen, tényleg jobb lett sokkal a hasamnak és nem fáj, nem puffad azóta.


Nem azért írtam ki hogy kapmányoljon bárki a húsevés mellett. nem csak egészségügyi hanem etikai szempontokat is figyelembe kell venni. Ha te nem akarod engem nem zavar, de itt most nem ez a kérdés.


#1 igen aztán pár hete én is láttam egy előadást ezzel kapcsolatban hogy nagyon tévirányba vezetik az embert hogy mennyi fehéjre kell.


Megyek hormonvizsgálat is, hátha ilyesmi jellegű dologról van szó.

2018. ápr. 16. 12:30
 6/15 anonim ***** válasza:
86%

Allergiateszten nem voltál?

Lehet, hogy fehérje, vagy lisztérzékeny vagy, vagy Isten tudja, hányféle érzékenység van és te valamelyikbe beleesel.

Én laktózérzékeny vagyok és a tünetek amiket írtál (puffadás, hasfájás) akár arra is utalhat.

2018. ápr. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
Vegán étrendbe a tejtermékek és a tojás nincs benne ugye?
2018. ápr. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a ragyakat a túl magas zsirbevitel okozhatja nálad. Vagy tényleg érzékeny vagy valamire, de a szénhidrát nem. A 80-10-10 sokkal jobb irány mint a 40-30-30 - próbáld csökkenteni a zsírt, főleg a finomítottat. Napi egy marék olajos mag bőven elég. Persze lehet allergia is.
2018. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem allergia, hanem intolerancia vizsgálatot kellene végeztetni, mert lehet hogy a vegán étrenddel pont hogy megemelted valami bevitelét, amire intoleráns vagy. Az allergia az, ami heves reakciót vált ki a testből, azonnal észreveszed, az intolerancia hatása viszont elhúzódik, esetleg észre sem veszed, csak évtizedek múlva, amire kialakult valami krónikus betegség, addig "csak" bőrtünetek, fejfájás stb.
2018. ápr. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Alleriga teszten még nem voltam, mert nagyon sokba kerül. De esetleg ha tudtok megoldást szívesen várom az ötletet.


Így van, se tojást sem tejterméket nem fogyasztok.


Egyébként a 40-30-30at már mióta elkezdtem ezt az étrendet nem tartom. Esélytelen... rengeteg szénhidrátot fogyasztok amitől féltem, de semmit nem ártott. Pénteken vettek vért, ma nézték meg és tökéletes volt. Szóval mégegyszer kérem az okoskodókat hogy menjenek szépen a kategóriából is ha ők nem így gondolkodnak.


Megpróbálok figyelni a zsírbevitelre, de egyébként nem igen szoktam magamhoz venni... néha tényleg eszek magvakat de az esetek 80%-ban nem.

2018. ápr. 16. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!