Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ti szoktatok ételallergiára...

Ti szoktatok ételallergiára hivatkozni vegánként? Vegetáriánusok és más különleges étrenden élők válasza is érdekel!

Figyelt kérdés

Még nem próbáltam, de azt hallottam, hogy éttermekben komolyabban veszik, ha valaki azt mondja, hogy allergia miatt nem fogyaszt bizonyos dolgokat, pl. állati eredetű ételeket. Ha nincs is megfelelő étel egy helyen, legalább nem tagadják le, hogy a zöldségeket vajon párolják és a krumplit disznózsírban sütik.


A párom most készül bemutatni a családjának. Hagyományos, falusi család, és sajnos nagyon ítélkezők mindennel kapcsolatban, ami számukra nem megszokott. Nekik a disznótor és a pálinka a normális, és sokszor kinevetik azokat, akik máshogy gondolkodnak. Előre félek, hogy piszkálni fognak, de sajnos már nem lehet tovább halogatni a bemutatást. 3 napot fogok náluk tölteni vegánként. Nem szeretnék senkit meggyőzni, de szinte biztos, hogy így is piszkálni fognak.


Szerintetek ezekben a helyzetekben jó ötlet azt mondani, hogy allergiás vagyok? Próbálta már valaki?


2019. ápr. 25. 14:12
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
#18-as,megértem a problémádat,de ettől függetlenül a legtöbb étteremben nincs külön fritu ,egyben sül minden. Mit nem értetek ezen ? Én is allergiás vagyok ,és felfogom,ha miattam nem tudják átépíteni a konyhát ,áttervezni a menüt ,és felelősséget sem vállalnak ebből kifolyólag . Nálad ugyanez a helyzet,ha nem vegán étteremben eszel és rosszul leszel .
2019. ápr. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
15ös, ez nem allergiával való viccelődés...
2019. ápr. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Laci_11 válasza:
Én a helyedben igyekeznék a lehető legjobban őszintének lenni. Ha piszkálódnak az az ő kicsinységük.
2019. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Szia kérdező! Tudom hogy régi kérdés, de hogy sikerült a látogatás a párod szüleinél? Elfogadták azóta az étrended?:)
2019. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!