Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mivel lehet szószokban a...

Mivel lehet szószokban a tejszínt helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Szeretném elhagyni az állati eredetű termékeket, de nagyon sok tejszínes alapú szósz receptet használtam eddig, ezeket esetleg lehet valahogy helyettesíteni vagy csak simán keressek teljesen új recepteket?

2019. máj. 16. 22:40
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
79%

"Inkább csak finomabb lesz tőle az étel mert a növényeknek eleve van egy jó íze, nem úgy mint az állati tejszínnek."


Ez eléggé ízlés kérdése: nekem az állati tejszínnek van (volt) eleve jó íze, és amióta vegán vagyok, ezért nem helyettesítem semmiféle növényi utánzattal, mert azoknak van egy szerintem kellemetlen, rossz mellékíze.

2019. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem pont hogy förtelmes, zsíros, semmi íze az állati tejszínnek, míg a növényi finom, kellemes. A családom is ezen a véleményen van hála az égnek, sőt, sok barátom is ráállt a növényi tejszínre és tejre mióta megkóstolták nálam :)
2019. máj. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy írtam, ez ízlés kérdése!
2019. máj. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
18%
75%-os neked mi fáj ennyire hogy mindnekibe belekötsz aki nem a te véleményeden van? Ha annyira ízlik az állati egyed azt, de ahogy látom itt nem ez volt a kérdés és rajtad kívül mindneki egyetért abban hogy a növényi tejszín a jobb illetve finomabb. Miért kell feleslegesen kötekedni?
2019. máj. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

Nekem nagyon bejön a kesupüré kevés folyadékkal higítva tejszín helyett. Ha ilyet nem kapsz, akkor síma kesut áztass le kevés vízben egy-két órára és utána pürésítsd. Megéri egyszerre nagyobb adagot készíteni, csavaros üvegben nagyon sokáig eláll a püré.

Kb egy evökanálnyi püré+ fél dl folyadék megfelel 1 dl tejszínnek.

Ha tejföl helyett akarod, akkor tegyél hozzá kevés citromlét, az megadja a kicsit savanykás ízt.

2019. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 e-ditta ***** válasza:
60%

Bocs, de a 75%-osnak valamennyire igaza van, a tejszínnek ugyanis alaptulajdnosága, hogy magas a zsírtartalma, ezért ad az ételeknek selymes állagot.

AZ, hogy állati vagy növényi kevésbé lényeges, de a legalább 25%-os zsirtartalom alapdolog kellene, hogy legyen.

2019. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Alpro növényi tejszín
2019. jún. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!