Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Ételek, italok » Vegetarianizmus

A kérdés

A vegetáriánusoknál mi a húsvéti menü? Mivel szokták ünnepeken a húst helyettesíteni?

Hátha én is kedvet kapok hozzá :-)

Keress kérdéseket hasonló témákban: vegetarianizmus, ünnep, étkezés, menü, hús, húsvét, táplálkozás, evés, zöldség, gyümölcs

ápr. 17. 18:19  Privát üzenet  

A válaszok
1 2
Doros nevű felhasználó válasza:

Az nem érdekel, hogy a böjt idején sem esznek húst? 😂

Nem helyettesítik a húst, mert nincs rá igényük. Még a szagát sem bírják, szó szerint. (Éveken át voltam vega, tudom.)

Másképpen étkeznek.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont ápr. 17. 19:21 Privát üzenet

Nem szoktam helyettesíteni semmivel, mert korábban sem szerettem a húst. Ünnepekkor általában olyat főzök, ami bonyolult vagy hosszadalmas, ezért ritkán eszem. Idén rántott zöldségek és tofu lesznek a menü, mert vendégek is jönnek, különböző ízléssel. Ezt mindenki szereti, de mivel nem szeretek panírozgatni, ritkán eszünk ilyet. Így nekem ez elég ünnepi. Mellé majonézes csicseri saláta lesz, tojássalátához hasonló ízesítéssel.

Desszertnek csokitorta.

Tavaly szivárványos tálat csináltam: különféle nyers és sült zöldségekket helyeztem el egy hosszú tálon, a szivárvány színeinek sorrendjében. Volt rajta grillezett kaliforniai paprika, lilahagyma, cékla, párolt répa, brokkoli, stb. Ezeket mártogattuk forró sajtszószhoz hasonló tejmentes mártásba. Nagy sikere volt a gyerekek körében is, pedig a szülők elmondása szerint nehezen fogadják el a zöldségeket. Fontolgatom, hogy idén hasonlót csinálok csokiszósszal és gyümölcsökkel.

Ha neked hiányoznak a klasszikus húsos ételek, ilyenkor érdemes kipróbálni a bolti helyettesítőket. Állandóan nem jó ezeket enni, de ilyenkor belefér, és a választék is nagyobb. Lehet kapni grillezni való kolbászt, virslit, sonkához hasonló gömböcöt gabonából.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/12Időpont ápr. 17. 19:23 Privát üzenet
Spenótos quiche, töltött tojás salátaágyon, sokféle extra sajt, gombakrém lesz nálunk a reggeli. Ebédre sárgarépakrémleves, tojásos nokedli salátával, desszertnek gyümölcstorta.

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont ápr. 17. 19:32 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Bocsánat rosszul fogalmaztam. Ha én ezt az életmódot választanám, akkor van valami ünnepi étel amit nem szokás a hétköznapokon enni? Mint például karácsonykor a halászlé? Én szeretem a húst, de sajnálom az állatokat. Jó lenne ha a tudósok találnának valami megoldást erre. Mint például a Star Trekben.

# 4/12Időpont ápr. 17. 19:34 Privát üzenet
akkor a növényeket is sajnáld..

A válasz 18%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 49%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/12Időpont ápr. 17. 20:02 Privát üzenet

Itt van pár hasonló kérdés, ott adtak jópár tippet. (Az idiótákkal nem kell törödni)

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__vegetarianizmu..

A válasz 81%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/12Időpont ápr. 17. 22:15 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm

# 7/12Időpont ápr. 17. 22:19 Privát üzenet

A húst nem szokás helyettesíteni mert nincs rajta mit.

Lehet pl. dióvagdaltat vagy épp zöldségfasirtot csinalni zöldspárgával meg hollandi mártással amúgy pl.

Nálunk gyakorlatilag sosem volt mindenevőként sem gyerekkoromban sem húsvéti ebéd, reggelire volt kalács meg sonka.

Most meg kalács meg szejtán sonka van.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/12Időpont ápr. 17. 23:21 Privát üzenet

A tudósok dolgoznak rajta, lehet, hogy a jövőben laborban húst fogunk enni.

Én vegaként ugyanazt eszem, mint a családom, csak kihagyom a húst. Sonka és kolbasz nélkül is megvagyok, nem hiányzik. Ha helyettesíteni szeretnéd vannak ilyen termékek a nagyobb multikban. De szerintem házilag jobb csinálni. Pl egy jó zoldsegfasirt ugyanolyan élmény, mint a darált húsos.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/12Időpont ápr. 22. 07:28 Privát üzenet

Nálunk nincs/nem volt speckó húsvéti menü soha sem, úgyhogy nekem mindegy. Tegnap grilleztünk, ma még nem tudom mi lesz. Sütöttem tegnap egy vegán csokitortát is + tejszínhabbal és eperrel úgyhogy azt esszük délután.

Reggelire csicseriborsóomlett volt tk. szotyis kenyérrel, kesukrémmel, fokhagymás olajbogyó, rukkola, koktélparadicsom mellé na meg mandulatejes cappuccino.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont ápr. 22. 12:08 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Vegánok, vegetáriánusok nektek mi lesz húsvétkor az ünnepi menü?
Vega\vegán receptes blog vagy könyv?
Szigorú vegetáriánus karácsonyi menüt keresek (? )
Vegán karácsonyi menü?
Milyen szülinapi menü illene ehhez? Csak a desszert fix, az házi mogyorókrémes torta lesz (nutellaszerű). Nem tudom milyen leves és főétel passzolna. Kizárólag vegetáriánus ötleteket várok!
Mit szólnátok, ha vegánként mint vendég ilyen menüt kapnátok egy esküvőn? Vagy ti mit ennétek szívesen? (Más kategóriában is kiírtam, nem tudtam eldönteni melyik jobb☺ )

Kérdések az Ételek, italok rovatbólKérdések a Vegetarianizmus rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!