Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusoknál mi a...

A vegetáriánusoknál mi a húsvéti menü? Mivel szokták ünnepeken a húst helyettesíteni?

Figyelt kérdés
Hátha én is kedvet kapok hozzá :-)

2019. ápr. 17. 18:19
1 2
 1/12 Doros ***** válasza:
75%

Az nem érdekel, hogy a böjt idején sem esznek húst? 😂


Nem helyettesítik a húst, mert nincs rá igényük. Még a szagát sem bírják, szó szerint. (Éveken át voltam vega, tudom.)

Másképpen étkeznek.

2019. ápr. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Nem szoktam helyettesíteni semmivel, mert korábban sem szerettem a húst. Ünnepekkor általában olyat főzök, ami bonyolult vagy hosszadalmas, ezért ritkán eszem. Idén rántott zöldségek és tofu lesznek a menü, mert vendégek is jönnek, különböző ízléssel. Ezt mindenki szereti, de mivel nem szeretek panírozgatni, ritkán eszünk ilyet. Így nekem ez elég ünnepi. Mellé majonézes csicseri saláta lesz, tojássalátához hasonló ízesítéssel.

Desszertnek csokitorta.


Tavaly szivárványos tálat csináltam: különféle nyers és sült zöldségekket helyeztem el egy hosszú tálon, a szivárvány színeinek sorrendjében. Volt rajta grillezett kaliforniai paprika, lilahagyma, cékla, párolt répa, brokkoli, stb. Ezeket mártogattuk forró sajtszószhoz hasonló tejmentes mártásba. Nagy sikere volt a gyerekek körében is, pedig a szülők elmondása szerint nehezen fogadják el a zöldségeket. Fontolgatom, hogy idén hasonlót csinálok csokiszósszal és gyümölcsökkel.


Ha neked hiányoznak a klasszikus húsos ételek, ilyenkor érdemes kipróbálni a bolti helyettesítőket. Állandóan nem jó ezeket enni, de ilyenkor belefér, és a választék is nagyobb. Lehet kapni grillezni való kolbászt, virslit, sonkához hasonló gömböcöt gabonából.

2019. ápr. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Spenótos quiche, töltött tojás salátaágyon, sokféle extra sajt, gombakrém lesz nálunk a reggeli. Ebédre sárgarépakrémleves, tojásos nokedli salátával, desszertnek gyümölcstorta.
2019. ápr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat rosszul fogalmaztam. Ha én ezt az életmódot választanám, akkor van valami ünnepi étel amit nem szokás a hétköznapokon enni? Mint például karácsonykor a halászlé? Én szeretem a húst, de sajnálom az állatokat. Jó lenne ha a tudósok találnának valami megoldást erre. Mint például a Star Trekben.
2019. ápr. 17. 19:34
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
akkor a növényeket is sajnáld..
2019. ápr. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. ápr. 17. 22:19
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

A húst nem szokás helyettesíteni mert nincs rajta mit.


Lehet pl. dióvagdaltat vagy épp zöldségfasirtot csinalni zöldspárgával meg hollandi mártással amúgy pl.


Nálunk gyakorlatilag sosem volt mindenevőként sem gyerekkoromban sem húsvéti ebéd, reggelire volt kalács meg sonka.

Most meg kalács meg szejtán sonka van.

2019. ápr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A tudósok dolgoznak rajta, lehet, hogy a jövőben laborban húst fogunk enni.

Én vegaként ugyanazt eszem, mint a családom, csak kihagyom a húst. Sonka és kolbasz nélkül is megvagyok, nem hiányzik. Ha helyettesíteni szeretnéd vannak ilyen termékek a nagyobb multikban. De szerintem házilag jobb csinálni. Pl egy jó zoldsegfasirt ugyanolyan élmény, mint a darált húsos.

2019. ápr. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk nincs/nem volt speckó húsvéti menü soha sem, úgyhogy nekem mindegy. Tegnap grilleztünk, ma még nem tudom mi lesz. Sütöttem tegnap egy vegán csokitortát is + tejszínhabbal és eperrel úgyhogy azt esszük délután.

Reggelire csicseriborsóomlett volt tk. szotyis kenyérrel, kesukrémmel, fokhagymás olajbogyó, rukkola, koktélparadicsom mellé na meg mandulatejes cappuccino.

2019. ápr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!