Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Akik fiatalon lettek vegetáriá...

Akik fiatalon lettek vegetáriánusok! Hány évesen lettetek azok, illetve azóta tapasztaltatok bármi hátrányt ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha esetlegesen volt valami konfliktusotok ezzel kapcsolatban, hogyan oldottátok meg? Trollok kíméljenek!

2019. júl. 9. 11:48
1 2
 11/12 anonim válasza:
3 eves koromig ettem meg a húst. Azóta csak 1-szer ettem. Barátnőm annyira erőlködött hónapok óta hogy megkostoltam, de vegul kihanytam. En nem allatvedes stb miatt lettem vega hanem szimplan undorodom a hus latvanyatol,szagatol. Semmi hatranyat nem latom, sot edzek es jobban fejlodok mint a haverjaim akik esznek húst. ( tejtermekekkel viszem be a feherjet)
2019. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

8 évesen elmentem a szüleimmel disznóvágásra, ott még semmi bajom nem volt, utána viszont rosszul lettem, hánytam és napokig rosszul éreztem magam. Megundorodtam a húsoktól, már egyáltalán nem kívántam.

Viszont azért nem voltam 100% vegetáriánus, mert csirkemellet ettem, de csakis kizárólag azt (rántott hús, pörkölt vagy zacskós hús formájában), nem gyakran és kevés mennyiségben. A húslevest is megettem, de csak a levét és a tésztát, a húst nem.

Felvágottakat, kolbászt, virslit, szalonnát, májkrémet viszont már 8 éves korom óta egyáltalán nem ettem. Most pedig elhatároztam, hogy csirkét sem fogok enni és teljesen vegetáriánus leszek, tehát 1,5 hónapja már csirkét sem ettem.


Konfliktus volt. Nagyszüleimtől is megkaptam, hogy miért nem lehet megenni a húst, mi ez a hülyeség, biztos csak egy "divat" és majd elmúlik. Hát, nem múlt el.

Akkoriban még a szüleim is ettek húst, őket is zavarta, hogy én nem eszek, mert a hús fontos és anyukám is mondta, hogy így miattam nem lehet főzni... Idegenektől meg ismerősöktől is megkaptam, hogy ez mennyire rossz, hogy én nem eszem húst, mert húst enni KELL, így nem fogok rendesen fejlődni, beteg leszek.


Pár év múlva apám is vegetáriánus lett, ő magától, mivel olvasott valamit, hogy a húsban húgysav van, vagy valami ilyesmi és hogy egészségesebb nem húst enni. A szüleim elváltak, apukám felesége is vegetáriánus. Tudtommal az unokatesóm is. A nagyszüleim már megbékéltek azzal, hogy vegetáriánusok vagyunk, így amikor apámmal megyünk, akkor mindig húsmentes ételt főz.

Anyukám elfogadja, hogy vegetáriánus vagyok, bár néha megemlítette, hogy jobb lenne, ha ennék húst. Ő eszik húst, leginkább csirkét, de nem minden nap, a vegetáriánus, húsmentes kajákat is szereti.

Anyukám párja viszont az egyik legnagyobb húsevő a világon, neki ez nagyon furcsa, hogy én nem eszem húst, mert ő szinte csak azt enne. Többször is volt már, hogy odatartott hozzám egy húst, hogy kóstoljam meg. Volt, hogy vett nekem csirkemellsonkát, pedig tudta, hogy felvágottakat nem eszem. Ő is mondta már, hogy kéne ennem húst.


Nyilván 8 éves koromban nem egy tudatos döntés volt, hogy nem eszem húst, csak undorodtam a húsoktól. Az állatok védelme is szerepet játszik ebben, de ez csak mellékes ok, mert tudom, hogy ahhoz, hogy tényleg megvédjük az állatokat, én nem vagyok elég. A környezetvédelem miatt sem eszem húst, de elsősorban azért nem, mert undorodom tőlük.


Semmilyen rendellenesség, betegség nem alakult ki nálam, pont ugyanúgy fejlődtem, mint minden korombeli, szóval én nem tapasztalok negatív dolgokat. Az energiám sem kevesebb.


17L

2019. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!