Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szoktatok-e borravalót adni,...

Scream85 kérdése:

Szoktatok-e borravalót adni, és ha igen mennyit?

Figyelt kérdés

Legtöbben amolyan íratlan szabályként emlegetik ezt a 10%-ot.

Ti általában mi alapján és mennyit adtok étteremben a pincérnek?

És ha mondjuk házhoz rendelitek az ételt?


2019. dec. 31. 11:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Kb 10%-ot, ha a pincér rendes, odafigyel ránk. Futárnak akkor, ha behozza a kaját/árut és nem "tedd a küszöbre és tűnj a büdös francba" játékot játszik.
2019. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Csak az elmúlt 1-2 hétben volt vagy tucatnyi ilyen topik. Keress rá!
2019. dec. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Kártyával szoktam fizetni, szóval általában semmit.
2019. dec. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
en nem adok borravalot
2019. dec. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Mi is kártyázunk, de a kedvenc helyeinken meg szoktuk adni a 10%-ot vagy pl egy szállodában elutazáskor, ha nagyon elégedettek voltunk a személyzet munkájával. Futárnak 200-500 Ft (gyorsaságtól, kedvességtől függően - ha bunkó, órákat késik, akkor nyilván nem kap).
2019. dec. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Én egyre kevésbé adok borravalót. Nem azért mert smucig vagyok, csak egyre inkább megalázó ez az egész szerintem.

Megalázó neki is, mert úgy számolják a bérét, hogy "úgyis kapsz jattot" meg nekem is, mert én egy szolgáltatásért fizettem, és emellett még nyújtogassam a kétszázast ide-oda amoda. Undorító szerintem.

Bár többségében kártyával fizetek, előre, így nincs pénzügyi kapcsolatom egy futárral pl.


Illetve az egész rendszert nem értem: ő elvégezte a munkáját, ezért a fizetését kapja a munkáltatójától, miért vár el tőlem jattot? Mert elvégezte a munkáját?

2019. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Ha elégedett vagyok, akkor természetesen. Ha nem (szerencsére ez eddig nem gyakran fordult elő, akkor egy fillért sem). Általában ketten megyünk, de méregdrága helyekre nem. Nem szőrözünk a 10%-kal, ha a számla mondjuk 8500.-, akkor odaadom a 10-est. Hat rugóra mondjuk 7-et.

Ha futár hozza, az általában pizza, ott is hagyok 2-300 forintot.

Ha étteremben szar a kaja, de a pincér rendes, akkor adok valamennyit. Ha a pincér se..fej, bármilyen is a kaja, akkor semmit.

2019. dec. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Étterembe nem járok, a futároknak viszont változó. Többnyire a 200 Ft-ot célzom meg, de volt már hogy nagyobb rendelésnél adtam 800-1000 Ft-ot is, főleg hogy gyors volt. Csomagszállítóknál meg otthagyom a visszajárót, ami hasonló összeget jelent. Ha kártyázok, az sem gond, mikor adnak aprót a boltban, a 100 és 200 Ft-os érméket ki szoktam gyűjteni erre a célra.
2019. dec. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

10%ot étteremben de van hogy 12%...egy 3000 ft-os pia körnél oké a 10%....de ha eleszünk mondjuk 27 ezret, azt felkerekítem 30-ra.

A férjem házhozszállításnál is 10%ot ad...azt én sokallom. Egy pizza kör nálunk 5000 ft....500 ft-ot adni azért mert kiszáll az autóból....a pincér legalább járkál fel alá és kiszolgál.

Amikor csomagot rendelek és azt hozzák, akkor viszont nem szoktam adni.

2019. dec. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Étteremben szoktam, hacsak nem kifejezetten bunkó a felszolgáló. Házhozszállításnál változó, ha pl. kiszámláznak szállítási díjat, akkor nem adok még külön. De ha mondjuk szakadó esőben / viharos szélben rendelek valamit, akkor úgy szoktam érezni, hogy azt a 200 forintot igazán odaadhatom a futárnak.
2019. dec. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!