Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért emelnek az árakon?

Miért emelnek az árakon?

Figyelt kérdés

Bejelentették, örültem neki, hogy 5% lesz a vendéglátásban az ÁFA. Erre fel rendeltem egy menüt házhoz, mit ad isten másfélszer annyiba került, mint eredetileg (régen)!!


Nem szánalmas ez a hozzáállás, hogy így kihasználják a könnyítéseket a vendéglátóhelyek tulajdonosai? Pontosan az lett volna a lényege az 5%-nak, hogy így olcsóbban tudják adni az ételt, mert több marad nekik és persze az olcsóság miatt többen is rendelnek majd várhatóan. Erre fel, nem, nem érik be ennyivel, még rá is tesznek az árra, hogy még több jusson nekik.


Ezt ti is így tapasztaljátok vagy csak kifogtam egy rossz helyet?



2020. nov. 17. 21:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
91%

itt nem az 5%al van a baj hiába mind e körűl forogsz.

Sajnos az a baj h az euró árfolyamtól fugg az élelmiszer ára a boltokban.

Könyörgöm nem vetted észre h nagyon sok minden sokkal drágább lett?! Ha nem akkor ajánlom neked h nézz körűl.

És ilyenkor apránként emelnek h az emberkéknek fel se tűnjön. Ez marketing. Kis megfigyelés ennyi.

Amugy én is megjártam. Ugyanonnan rendeltem vmit , közvetlenűl az 5%előtt 1nappal.

És kb 250-300ft al volt drágább mint előtte.

Túlzásnak látom mert egyszerű kajáról lett volna szó.

Tehát lényegében ezért emelnek , az INFLÁCIÓ miatt.

És ennél már csak rosszabb lesz, jobb ha felkészülsz rá.

2020. nov. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Az áfacsökkentés azért kellett, hogy ne legyen 2 nap alatt 50.000 munkanélküli, csak a vendéglátásból! Nem azért, hogy te jól járj vele!

Mit kéne még tenni érted a vendéglátósoknak???!

Mindenki az EU-hoz hasonlítgatja Magyarországot, példálóznak a fizetésekkel az orvosok, az építőipari munkások, érdekes, ha a saját zsebéről van szó, mindenki meg nagyot álmodni!

300 km-rel nyugatabbra a legfosabb kaját se kapod meg 5 euró alatt! Ugyanolyan előállítási költség mellett!

Gondolkozzál már egy kicsit!

2020. nov. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

" az lett volna a lényege az 5%-nak, hogy így olcsóbban tudják adni az ételt,"


XD

Ezt ki hitette el a kis agyaddal?

Az a lényeg, hogy a vállalkozó ne a bevételének a 27%-át fizesse be az államnak, és így legyen rá esélye, hogy ne zárja be az éttermét.

Jó reggelt kívánok!


Boltban jártál mostanában?

Tisztában vagy vele, mi mennyibe kerül?

Mennyi egy kiló karaj? Vagy egy kiló padlizsán?

Mennyibe kerül egy eu által elfogadott tisztítószerből 1 liter?

Mennyibe kerül egy Nébih által elfogadott felület fertőtlenítő?

Vagy gondolod, ezt a tündék veszik meg felebaráti szeretetből?


Hányszor volt áremelés a boltokban az utóbbi 5 évben?

Hány %-kal emelkedett egy szalámi ára?


És ehhez képest hányszor emelt árat az utóbbi 5 évben az étterem?


Írd le légyszíves ezeket az adatokat, aztán gondolkozz el, és szégyelld el magad!

2020. nov. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
80%

De igen, rendkívül szánalmasnak látom ezt a hozzáállást!


Nem csak ezen a területen, máshol is!

Van az emberekben valami megmagyarázhatatlan felsőbbrendű önbizalom, ami miatt ha egy témában nem jártasak, alapból azt hiszik, hogy értenek hozzá.


Ez rendkívül kártékony, és szánalmas.

Általában úgy szokott történni, hogy egy dilettáns barom nyilatkozik valamiről, amiről fingja sincs, és mivel a véleménye minden tényt nélkülöz, kizárólag a saját fantáziájának a szüleménye, ezért elhiszi magáról, hogy neki van igaza.


Aztán ha ez a valaki veszi a fáradságot, és belemélyed a témába, néhány év tapasztalatgyűjtés után jut el arra a szintre, hogy ráeszméljen, hogy segghülye az adott témában. Akkorra ismeri fel a hiányosságainak a mértékét.

Gondolom, még csak nem is dereng, hogy kiről beszélek, ugye?

2020. nov. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
92%

Egy liter xy etolaj boltban 330 forintról tavasz óta, most 509 pirossal, tehat nőni fog.

Es ez csak egy! példa

2020. nov. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
90%

Én 10L olajat vettem februárba és tényleh annyi volt 330ft, megvan a nyugtám. Most ugyanennek az ára olyan 400ft kb.

tehát igen nőnek az árak

2020. nov. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
27%
Kaptam az egyik étterem szórólapjából 1900 helyett 2990. Ezt ők tudják. Ebből nem lesz rendelés. Elveszítik a vásárlók egy részét. Maradék vásárlók 2X átgondolják rendeljenek vagy nem. Az a kevés vásárló, ami még megmaradt azzal nem biztos nyereséges lesz a vállalkozás. A további áremelkedésekkel további vásárlókat fognak elveszíteni. Lehúzhatják a rolót. Minden drágult, rezsi, élelmiszerek stb.
2020. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

"itt nem az 5%al van a baj hiába mind e körűl forogsz.


Sajnos az a baj h az euró árfolyamtól fugg az élelmiszer ára a boltokban."


Ez így volt az 5% előtt is, mégis csak az 5% bevezetése után emeltek, mégpedig azonnali módon (még a weboldalukra sem volt idejük kiírni az új árakat).


"Az áfacsökkentés azért kellett, hogy ne legyen 2 nap alatt 50.000 munkanélküli, csak a vendéglátásból! Nem azért, hogy te jól járj vele!"


Pont ez az, hogy a drasztikus áremelés miatt lesz 50.000 munkanélküli, mert így még kevesebben fognak vásárolni. A kedvezményt azért kapták, hogy több maradjon a zsebükben, nem azért, hogy még több profitot bezsebeljenek.


"Az a lényeg, hogy a vállalkozó ne a bevételének a 27%-át fizesse be az államnak, és így legyen rá esélye, hogy ne zárja be az éttermét."


Elmondom mi a baj! Tegyük fel, hogy eddig 100 Ft. volt az étel. Akkor ebből 27 Ft. az államé, a maradék 73 Ft.-ból nem tudtak volna fennmaradni.


Most ez úgy változott, hogy 5 Ft. az államé és 95 Ft.(!!) a vendéglátóé.


Közben az eredeti 100 Ft. helyett elkérnek most 150 Ft.-ot az ételért és így 145 Ft.(!!) profitot zsebelnek be.


Ez az eredeti 73 Ft. helyett 145 Ft. profit, ez durván kétszeres-t jelent! Ennyire azért nem drágult meg az alapanyag, pláne, hogy a vendéglátóhelyek nagyker áron szereznek be mindent és mennyiségi kedvezményt is kapnak.


Mellette várhatóan csökken az így is megcsappant vásárlási kedv, hiszen ki fizet másfélszer annyit az ételért? Senki. - Mert a köznép nem kapott kedvezményt, pontosabban az 5%-ot közvetve ő kapta (mi kaptuk) volna, de a vendéglátóhelyek ezt mocskosul kihasználták a saját hasznukra.


Másfelől: Ha az alapanyag árakra próbáljuk visszavezetni a drágulást, akkor miért a kiszállításba és a csomagolásba építették be ezeket az árakat (csomagolásért eddig nem is kértek semmit pluszban)?

2020. nov. 18. 15:26
 19/21 A kérdező kommentje:
A 150 Ft.-nál elrontottam a százalékszámítást, de nagyságrendileg stimmel, remélem érthető így is.
2020. nov. 18. 15:28
 20/21 anonim ***** válasza:
61%

jó én értem ,igaz ez is,mert a vendéglátósak alapból túlzásokba esnek az áraikkal legtöbb helyem. És irtam fennebb h még az 5%előtt emeltek.Alapból arra mennek h minél többet kaszálhassanak.


De minél nagyobbat akarnak zsebre rakni annál nagyobbat fognak bukni. És a legtöbbje elbukik.

Mire az áremelés: félnek h csődbe mennek , de pont emiatt mennek csődbe

2020. nov. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!