Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Balatonon miért van pénzrablás...

Balatonon miért van pénzrablás? 1200 ft egy sajtos-tejfölös lángos.

Figyelt kérdés
Aztán megvan 20 ft-ból az a lángos. Mi ez ha nem pénzlehúzás, átverés?
2021. jún. 20. 12:32
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

"Közüzemi díj, bér, adók, anyagktg. Jó eséllyel áfás, tehát ebből még azt is befizeti."


600 ft-ba azok is benne vannak

2021. jún. 20. 15:33
 32/44 A kérdező kommentje:
amúgy nem tudom kipróbálni mert nem értek a lángossütéshez, meg a vállalkozásokhoz, meg kockáztatni sem szeretném a pénzemet
2021. jún. 20. 15:34
 33/44 anonim ***** válasza:
89%

Na látod látod, 3 másodperc alatt mondtál 3 olyan dolgot, ami pénzbe kerül!


A hozzáértést se adják ingyen, a vállalkozás is pénzbe kerül, a kockázatot is nagyon szépen be lehet árazni.

Ezeket mind megteszik helyetted. Nyilván nem a két szép szemedért, hanem pénzért.

Mint ahogy napi 12 órában 50 fokos zsírgőzben se ingyen sütögetik neked a lángost, csak hogy jól érezd magad.

2021. jún. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
75%
Minálunk Balatonalmádiban 500-750 Ft a lángos. A sajtos-tejfölös fokhagymás lángos 700-750 Ft. Ketten-hárman jól lakunk belőle. Nagy, finom, puha és sok anyagot tesznek rá.
2021. jún. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
75%

#32-es kommentre:


Olvasd el a 11-es válaszomban a taxis példát.

Nyilván nem a gázolaj kerül 3000-be.

Ez, egy komplex szolgáltatás.


Először is kell egy több milliós autó, egy lángososnak egy több milliós üzlet.

Engedélyek, szakértelem, amortizáció, vállalkozás költségei, a haszonból egy jó nagy rakás adó, és akkor még meg is kell élni valamiből.


Ha a 100 forintos gázolajat nézem, olyan, mint ha te a 20 forintos alapanyaggal példálózol.

Az pont annyira elég, hogy kiviszel a strandra a zsebedben egy marék lisztet, a másik zsebedben meg egy kis sajtot, és ott megeszed. Felszippantod a lisztet orrba, vagy megoldod valahogy...

Egy komplex rendszert kialakítani rettenetesen költséges, azon kívül ez egy szolgáltatás.

Mint egy taxi esetében is, komfortos klímás környezetben elviszi a segged Á-ból B-be, egy étterem, lángosos, büfé, stb, az arról is szól, hogy nem kell időt pazarolnod az elkészítésre, a rendrakásra, mosogatásra, nem otthon büdösítesz, nem rohadsz a konyhában egy fél napig....


És ha a vevők nagy részének nem probléma ennyit fizetni érte, akkor a kérdés sokkal inkább fordítva érvényes!

Ugyan mi a fenéért adná 1 forinttal is olcsóbban, ha ennyiért is elviszik?

2021. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
75%

Nyaralok és akkor 1200 Ft-ot nem érzek soknak egy olyan cuccért, amitől délelőtt 10-től délután 4-ig jól vagyok lakva.

Függetlenül attól, hogy csodálatos lángosokat tudok otthon készíteni, csak nyaralás alatt nem akarok!

Volt egyszer egy nagyon okos zsidó főnököm, aki hasonló megnyilvánulásokra mindig azt mondta:

"Nem irigykedni kell, hanem leutánozni!"


Előtted is nyitva a lehetőség Kérdező!

Ha meg hülye vagy hozzá, akkor tudd be a differenciát "hülyeségiadónak"! :D

2021. jún. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
68%

#36

Nagyjából ezeket akartam írni!:D

2021. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
70%

32: így könnyű fröcsögni....


Fogalmad sincs semmiről de óberkodsz.


Ne vegyel langost ha sokallod az árát. Ennyi.

2021. jún. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
61%
Hétvégén voltam a Balatonon, 850 volt a sajtos-tejfölös lángos. Budapesten is van 1450-ért, a Hungaroringen 2 éve volt azt hiszem 2000Ft. Szóval nem csak a Balatonon van drága lángos.
2021. jún. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
39%

De utálom az ilyen fillérb@szó embereket. Nincs semmi tudásod, rálátásod, beszari vagy kockáztatni a pénzed egy induló vállalkozásba, de nagy a pofád egy 1200 forintos lángos miatt.

Maradj akkor otthon és sütögesd a 20 forintos lángosodat, ki nem szarja le úgy őszintén.


Hétvégén amikor sorba álltam egy balatoni vendéglátóhelyen, ugyanilyen nyomik beszélgettek előttem... De a drága cigi az lógott a pofájukból, az nem drága..

2021. jún. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!