Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szerintetek a Mcdonalds...

Szerintetek a Mcdonalds mennyire egészségtelen és rossz minőségű a kajájuk?

Figyelt kérdés

2021. jún. 29. 12:23
A kérdező szavazást indított:
Nagyon egészségtelen
Én szeretem
Utálom
71 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%
Az hogy nagyon egészségtelen és az, hogy szeretem vagy nem, az két külön dolog
2021. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogyan definiálod az egészségtelenséget és a minőséget.

Pl sokan szeretik az ízvilágukat és ebben - a legtöbb esetben - képesek azonos színvonalat nyújtani eltérő üzletekben is. Ez is lehet egyfajta minőségjelző.

Az egészségtelenség meg egy elég relatív dolog. Jellemzően mindennek a túlzott fogyasztása az. A McDonald's (meg gyakorlatilag bármelyik másik gyorkajálda) esetében pedig arról van szó, hogy elég egyoldalú a menüjük, minden főképp szénhidrát és zsír, egyéb tápanyagból pedig nagyon kevés. Szóval ha csak így eszel, az természetesen nem egészséges, de ha az egyéb étkezéseiddel kiegészíted a tápanyagarányokat, akkor meg nem is egészségtelen.

Mert egészségességről gyakorlatilag csak a teljes táplálkozásodat figyelembe véve lehet véleményt mondani, nem egy-egy étkezés alapján.

2021. jún. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
85%
Én is szeretem a "Mekis" kaját, azonban olyan szinten megdrágult (ha azokat a párszázas hambikat nem számolom), hogy olcsóbban kijövök, ha elmegyek és eszek egy "rendes" hamburgert :D
2021. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Nincs kotelezo haladasi irany a Mc.Donalds elott ... aki nem akar, az nem kanyarodik be. Aki meg odajar, az miert fikazna? :) Hiszen oda jar!
2021. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem mondom, hogy útálom, de azt sem hogy nagyon szeretem. Viszont egy évben csak egyszer bírom megenni, ha gyakrabban eszem, akkor hasmenésem lesz tőle. Egészségtelennek viszont tutira egészségtelen.
2021. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Sok ember azt mondja egészségtelen, de ez engem nem nagyon érdekel, ha szeretem akkor eszem ennyi. Amúgyis nagyon ritkán megyek MCDonalds-ba.
2021. jún. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Nyilván egészségtelen, de mi az ami ma már nem egészségtelen? Csomó "szemetet" bevisz az ember a szervezetébe. Mondjuk havi 1-2 gyorséttermezéssel semmi gond nincsen. A minőség meg kb arányos az árral, persze olcsó alapanyagokat használnak.
2021. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Egészségtelen-e? Rossz minőségű kaja-e? Mindegyikre a válaszom az, hogy mihez képest?

Nem egészségtelenebb vagy rosszabb minőségű, mint egy parizeres zsemle, vagy egy bárhol kapható rántott hús sült krumpli menü.

Nyilván nem teljesíti a változatos étrend követelményeit, ha valaki reggel, délben és este ott eszik minden nap, de ez minden másra is igaz. Heti párszor minden probléma nélkül beilleszthető az étrendbe.

2021. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaki havonta 2-3 alakalommal be megy és eszik valamit az belefér, de ha már napi szinten ott kajálsz akkor kezdődnek a problémák.

Én már lassan 6 éve nem ettem gyors éttermi kaját, és nem is hiányzik.

Aki nem látta, annak érdemes végig nézni ezt a videót.


https://www.youtube.com/watch?v=srCmnazEScc

2021. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Semennyire sem egészségtelen, csak magas a kalóriatartalma, ahhoz képest viszont kevéssé laksz jól vele, javarészt gyorsan felszívódó szénhidrátokat tartalmaz.
2021. júl. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!