Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Valaki le tudná írni pontosan...

Valaki le tudná írni pontosan miért egészségtelen a Mcdonalds/BurgerKinges kaja?

Figyelt kérdés

Ha pl. tortilla, vagy salátát eszem ott, az miért egészségtelenebb, mint bárhol máshol hasonló ételt enni?

Valaki le tudná írni?

Vagy csak a hamburgerek egészségtelenek, és ha igen miért?


Miért rosszabbak ezek a helyek, mint más éttermek, vagy pl. egy kínai?



2017. máj. 24. 20:05
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Nem rosszabbak mint egy kínai, ugyan olyan rosszak.


És nem csak a hamburger, hanem minden, hiszen tele vannak zsírral, tartósítószerrel, ízfokozóval, mesterséges aromákkal, valamint tápérték szinte nulla bennük, egy csomó felesleges kalóriát tartalmaznak.

2017. máj. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

kínaiba friss húst kapsz

mekibe a világon mindenhol ugyanazt az ízt kapod, ehhez komoly kémiai tudás kell, ami nem túl egészséges ételt eredményez

2017. máj. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A Mekit divat démonizálni, tele van az internet mindenféle hülye konteókkal hogy a hamburgerhús meg a nuggets rózsaszínű masszaként érkezik az éttermekbe meg a krumplinak hány száz összetevője van. Én az egyetem alatt évekig dolgoztam ott, hidd el semmi ilyesmiről nincs szó.


A mekis kajákban nincs semmi misztérium: mind a hamburgerhús, mind a zsemle, mind a krumpli ugyan olyan mint amit a boltban kapsz előkészítve: van benne térfogatnövelő meg ízfokozó, színezőanyag, de ennyi. Nincs benne semmi titkos szabadkőműves összetevő amitől függő leszel, nincs benne semmi durva vegyszer.


A baj azzal van ha nem tudsz mértéket tartani. Én az egyik szegedi étteremben melóztam, több tucat olyan törzsvásárló volt akik heti 4-5 alkalommal is betértek. Nyilván ilyen mennyiségben nagyon nem jó ilyen zsíros, sós, cukros kajákat fogyasztani. De ez nem konkrétan a meki sajátja, ugyan így nem jó heti ötször pizzát rendelni vagy burger kingben enni, vagy akár otthon hambit csinálni bolti összetevőkből.


Ha valamit a meki fejére lehet olvasni az a gátlástalan marketing amivel a gyerekeket nagyon erősen bevonzzák(játékok, játszóházak), a befolyásolható embereket meg hülyítik. Az ételek minőségével viszont nem látom hogy komoly probléma lenne, csak felelősen kell fogyasztani, ahogy alkoholt se mindegy hogy heti egy pohárral vagy napi kétszer fogyasztasz. Attól hogy havi 1-2 alkalommal betérsz nem lesz semmi bajod a világon ha amúgy figyelsz az étkezésre.

2017. máj. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!