Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » A Balatonon a strandon merjek...

A Balatonon a strandon merjek enni?

Figyelt kérdés

Múltkor a Római-parton kétszer hekket ettem, 2 külön napon, 2 külön helyen, mindkétszer rosszul lettem.


Itt a GYKn elmesélték, hogy valószínűleg azért, mert ugyanazt az olajat többször felhasználják. Ajanlottak jó római-parti éttermeket, amiket még egyszer köszönök, az egyiket ki is próbáltam, fantasztikus volt!


Nemsokára megyek a Balcsira és a strandon fogok ebédelni. Eléggé félek, mert ott ilyenek vannak, hogy lángos, Gyros, stb, tehát mindent olajban készítenek. Barátokkal leszek és aznap még vonatozok is a strand után, tehát nem akarok rosszul lenni.


A Balcsin mi a tapasztalatotok? Ott odafigyelnek arra, hogy ne ugyanabban az olajban süssenek vagy ti rosszul szoktatok lenni az ottani kajáktól?


(Sosem ettem a strandon, mindig csak kívül valamelyik étteremben, pl spagettit.)


Előre is köszönöm a választ!


2021. júl. 20. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Én még nem lettem rosszul Balatonon, sőt sehol strandi kajától. Szerintem ettől felesleges félni. Ha ez benned van akkor próbálj valami olyat választani ami kevésbé olajos, de én nem aggódnék.
2021. júl. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Megnyugtattál! Akkor már nem félek tovább, nyugodtan merek enni ott.


Adtam zöldet.

2021. júl. 20. 23:41
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Melyik strandra mentek?
2021. júl. 20. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szárszó
2021. júl. 21. 00:00
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Olyan helyen egyél ahol a tömeg eszik, mert akkor jól főznek. Gyrost pl sosem ennék a balcsin.


Pizza mindig jó választás

2021. júl. 21. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Enterol. Strandra úgy szoktam menni, hogy reggel, miután jól kimosdóztam magam, veszek be egyet, és a strandon ebéd után még egyet. Ez segít abban, hogyha esetleg hasmarsos lennék a kajától, visszafogja, este és másnap reggel viszont tudok mosdózni, nem csinál székrekedést.

A balatoni nyaralást én ezzel csinálom végig, hogy a szokásostól eltérő ételek ne okozzanak gondot.


A gyros egyébként nem olajban készül, de ehetsz hamburgert, hotdogot, ilyesmit is, ami nem bő olajban sül.

2021. júl. 21. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!!!
2021. júl. 21. 05:54
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm még egyszer! Hot dogot ettem (valami pirított dolog volt a tetején, azt hiszem hagyma).


Semmi bajom nem lett.


Ezentúl merek enni ott.


Még egyszer köszönök minden választ!

2021. júl. 22. 16:33
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Ne egyél régi, kezelt, vegyszeres, tengeri halat a Balcsin, egyél inkább hazai friss halakat!
2021. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
A gyrost nem olajban készítik, ha igen, akkor már régen rossz
2021. aug. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!