Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha egy étterem 50-60 perces...

Ha egy étterem 50-60 perces szállítási időt ígér és másfél órán túl ér ide az étel alig langyosan, akkor is illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.

2021. aug. 8. 10:57
A kérdező szavazást indított:
Igen, amennyit egyébként is adnál
Igen, de kevesebbet és megmagyaráznám az okát
Nem, elvenném az ételt és kész
Nem és szóvátenném a futárnak
Nem és felhívnám az éttermet hogy reklamáljak
53 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Hangulatfüggő
2021. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Én nem adnék, kivéve ha már előre adtam az alkalmazásban 🤷‍♂️
2021. aug. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Én nem adtam borravalót és elmondtam a futárnak hogy miért nem. Annyit mondott rá nagy a forgalom sokan rendelnek...

Én ezt megértem, de akkor azt kell írni hogy figyelj paraszt 2 óra a kiszállítás. Így is kell?


Arról nem beszélve, hogy ezek szerint akkor kevés a futár a cégnél. Ez is az étterem hibája.


De ha már így alakul akkor legalább frissen legyen készítve az étel ne akkor amikor megrendelem és áll a konyhán...

SZERINTEM

2021. aug. 8. 11:12
 4/16 anonim válasza:
66%

Én adnék azért de kevesebbet.

Én is dolgoztam ideiglenesen futárként és nem mindig lehet betartani a határidőt. Vannak közúti események nagy forgalom


De ha rendeltél már onnan és időbe kihoszták akkor nincs semmi vele

2021. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

" kevés a futár a cégnél. Ez is az étterem hibája."


Na mondjuk ez az egy pont baromira nem az étterem hibája, a többiben igazad van.

2021. aug. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Attól függ. Késhet azért, mert a futár volt lassú vagy összeszedetlen, de az is lehet, hogy az étterem követett el valami banális hibát. Utóbbi esetben miért kéne a futárt "büntetni"? Ő nem készítheti el helyettük a rendelést.


Persze ehhez tudni kell, hogy ki hibázott, de ezt sok esetben a futár viselkedése elárulja.

2021. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Kuld vissza, hogy melegitsek meg :)))
2021. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
28%
Mellesleg éppen az ilyenek miatt van kevés futár: az éttermek úgy adnak fizetést nekik, hogy úgyis kapnak borravalót, a smucig rendelök meg azon a pár szár forinton akarnak meggazadgodni, amit nem adnak oda nekik, ezért aztán nem maradnak ott, mert a hivatalos pénzért nem éri meg senkinek.
2021. aug. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A smucig vendégből élnek.

Nem csak az ADHATÓ borravaló miatt, hanem azért mert a hivatalos fizuját is én fizetem a rendelésemmel.

2021. aug. 8. 12:10
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Amióta nálunk bevezették a szervírozást, azóta nem. Esetleg néha max egy 100ast. Csomó étterem a környékünkön, akik helyben szállítottak nem kértek szállítási díjat, most már ez is van.
2021. aug. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!