Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha egy étterem 50-60 perces...

Ha egy étterem 50-60 perces szállítási időt ígér és másfél órán túl ér ide az étel alig langyosan, akkor is illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
Szerintem nem.

2021. aug. 8. 10:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Legutóbb úgy jártam, hogy online rendeltem 2 személyre vacsorát amit bankkártyán fizettem ki. Ilyenkor van egy opció, hogy még a kaja megérkezése előtt utalod a borravalót is, vagy amikor megkapod, akkor utalod. Én mindig utólag utalom a borravalot. Szállítási időnek 45 percet írtak ami elfogadható volt. Mivel lehet egy gps programnál nyomkövetni merre van a futár, így több mint 1 óra várakozás után ránéztünk, hogy vajon merre jár. A gps azt írta, hogy a kaját átvettük 10 perce. Pedig se futár, se kaja amiért már fizettünk. Kiderült, hogy a futár egy teljesen más lakáshoz ment, és ott adta át a vacsoránkat. Valaki ingyen evett egy jót. Az étterem elnézést kért közölte, hogy intézkednek. Olyan 20 perc múlva megjelent a futár aki hibázott, majd mondta, hogy "itt a vacsora, mert visszakérte ahová leadta. Igaz pár dolgot már megettek, csak azt hozta el amihez még nem nyúltak. Azt hittem felrobbanok az idegtől. Elzavartam kajával együtt. De a poén az volt, hogy rákérdezett: Azért borravalót kapok majd? Kétszer jártam meg az utat.
2021. aug. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
72%
Hát, ilyenkor jobban tennéd, ha át sem vennéd az ételt, inkább ki sem kell nyitni az ajtót ilyenkor, ha ennyit késnek. Tudom, hogy utólag könnyű okosnak lenni, csak ha még egyszer így járnál, akkor inkább ezt kéne tenned. Mert mi van, ha valakinek dolga van, nincs is már otthon 1,5 órával a rendelés után. Szóval ilyenkor már inkább át se kéne venni, és akkor visszakapod az árát, hiszen nem tudtad átvenni, nem voltál már otthon, menned kellett.
2021. aug. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem hiszem, hogy a futár a hibás ilyenkor amúgy. Lehet, hogy az étterem nem tudja időben elkészíteni az ételt. Az a baj, hogy kideríthetetlen, hogy ki is a hibás.

Én sosem adok borravalót amúgy. Angliában vagyok, online rendelek appon keresztül, de csak a McDonald's-tól, kb. havonta, kéthavonta. Az appon keresztül lehetne fizetni borravalót, de sosem adok. Meg zsebbe sem a futárnak. Lehet, hogy el sem lehetne fogadnia amúgy a futárnak a pénzt, ezt nem tudom.

2021. aug. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
85%
előző vagyok, most jutott eszembe, hogy különben sem használok készpénzt, nincs is itthon csak papírpénzből valamennyi. Mindent kártyával, meg most már telefonnal fizetek vagy online. Ha akarnék se tudnék "aprót" adni borravalónak. Max. online az appon keresztül, de nem szoktam.
2021. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
25%
9-es: a hivatalos fizetését NEM TE fizeted, de a fönöknek fizetsz, ami a költségei EGY KIS RÉSZÉT fedezi.
2021. aug. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
27%
egy vendég elvesztése nem a világ vége, ha egy smicig, van még öt másik, amelyik nem. szerény vélemményem szerint meg inkább késsen, mint elcsapjon valakit, mert átmegy a piroson.
2021. aug. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!