Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Egy cukrászdában szerintetek...

Egy cukrászdában szerintetek lehet olyat kérni hogy ketten veszünk meg egy szelet sütit, vagyis valaki kifizeti, és megkérjük a kiszolgálót hogy vágja kétfelé és kettőnknek tálalja?

Figyelt kérdés
2021. okt. 20. 21:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
74%
Én képtelen lennék megenni egy egész süteményt együltő helyemben. Örömmel venném, ha cukrászdában így felezhetnék valakivel, mert amúgy szeretem a süteményeket. De még a legkisebb süti is túl sok nekem egyszerre. A nagyokat meg emiatt meg sem tudom kóstolni, pedig szeretném, csak sértőnek érezném visszavinni az éppencsak megrágott süteményt. Nálam nem a pénzről szólna egy ilyen kérés. És ha cukrászdában dolgoznék, szívesen adnék 2 tányért egy sütihez. Ha pénzről szól a dolog, még akkor is.
2021. okt. 21. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 vonószenekar válasza:
92%

Mi elég sokat járunk étterembe, és általában a vacsora végén szoktunk egy desszertet kérni.

Mindig hoznak 2 villát, van ahol megkérdezik, hogy ketté vágják- e?

És nem az ára miatt kérünk ketten 1 szeletet.

2021. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem meg lehet különböztetni a kettőt hogy külön tányért adnak a sütihez vagy szétvágják az amúgy 1 szeletnek árult sütit.

Van különbség. Én nem szívesen vágok szét olyan dolgot amit 1-nek árulunk. Ha a vendég úgy dönt akkor vágja szét maga. Így kevésbé kellemetlen mindenkinek.

2021. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
87%
Igazad van, 33-as, ne vágják szét amikor kiadják. De a vendég ehesse két tányérról, ha úgy akarja fogyasztani.
2021. okt. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
91%

" De mondjuk a cafe freiben 500 Ft egy süti. Azt hogyan osztod el?"

Ugyanúgy késsel vagy villával, mintha nem ennyibe kerülne!

2021. okt. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
43%
Látom sokan nem értik. A baj a kettévágással az hogy akkor meg jönnek azzal hogy csak a felét kérik (egyszerűen mert ilyen őrültek az emberek), meg lehetne-e csak a felét fizetni mert az egész nekik sok.... Akkor meg már egyszerűbb kiadni egészben és utána azt csinálnak vele amit akarnak, annyi ember vágja annyi felé amennyi akarja.
2021. okt. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!