Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Illik étteremben felvenni az...

Illik étteremben felvenni az ételt amit véletlen leejtek?

Figyelt kérdés
Én fel akartam venni és kidobni hogy ne a pincérnek kelljen/belelépjen valaki de az asztalnál rám szóltak hogy étteremben nem illik ilyet csinálni, de én meg nem akarok magam után disznóólat hagyni mert szerintem meg az nem illik hogy egy krokett van a padló közepén miattam.
2021. okt. 31. 19:23
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Aki azt mondta, hogy étteremben ilyet nem illik, megkérdezném tőle, hogy mégis melyik illemszabály mondja ki, hogy ha leejtesz valamit akkor azt nem illik felvenni, függetlenül a helytől.
2021. okt. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
3%
Valóban nem illik.
2021. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%

2


Forrás?

2021. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen apróságba sem illik belepofázni, szóval aki emiatt rád szólt, az sincs tisztában vele.

Jól csináltad, a kulturáltság erősebb az éttermi etikettnél... Szerintem konkrétan parasztság lett volna ott hagyni, én a Mekibe is visszaviszem a tálcát, ha évente betévedek, mert nem az alattvalóim az ott dolgozók.

2021. okt. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
18%
Tényleg nem illik, de ez már "Plaza hotel" etikett szint. Ahogy a leejtett szalvétát is pincérrel kell felvetetni és a táskát sem rakhatod a földre.
2021. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Forrás? Patak lesz belőle.
2021. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%

6


Tehát nincs, csak úgy van mert valaki mondta. Oké :D

2021. okt. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%

Neked van arra, hogy illik felvenni?

Na, gyere elő vele! Miert rajtam kéred szmon?

De bizonyára megtalálnám. Számos könyv szól a viselkedési szabályokról.

2021. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

8


"-Ha valaki leejt valamit, emeld fel. Ügyelj arra, sietségedben ne ütközz másba. Az

elhullatott pénzt csak annak gazdája engedelmével szedheted össze."


Nos, akkor nekiállhatsz megtalálni. Várom!

2021. okt. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

“Az asztalnál nem takarítunk el semmit, kenyérmorzsa, kiesett krumpli, szóval semmihez nem nyúlunk, majd a felszolgálók intézik” - Görög Ibolya Protokoll az életem c. könyve


Vagyis nem teljesen alaptalan amit az ismerősöd mondott. DE. Amit idéztem az diplomáciai protokoll, díszvacsorákra és egyéb ültetéses alkalmakra vonatkozik, ahol miniszterelnökök és nagykövetek jelennek meg estélyi öltözetben. Szóval ha követségi fogadásra készülsz vagy az angol királynőhöz vacsorázni akkor így illik. Viszont ezeknek a szabályoknak helye van, ahogy normális ember nem pukedlizik amikor a szomszéddal találkozik és nem protokollszabályok szerint üli körbe az asztalt a kocsmában, úgy az átlag magyar kisvendéglőben sem integet a pincérnek ha leesett a krokett hanem felszedi és nem hagyja az asztal közepén a szemetet a Mekiben, mert messze nem fizetnek az ott dolgozó részmunkaidős diákmunkásnak annyit amennyit egy diplomáciai fogadáson a felszolgálóknak.


(#9 Nem az vagyok akivel eddig vitatkoztál, ez az első hozzászólásom a kérdéshez)

2021. nov. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!