Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Csak engem zavar, hogy egyre...

Csak engem zavar, hogy egyre több a speciality, újhullámos stb. kávézó, pékség, étterem?

Figyelt kérdés
Vidéken élek és egy vidéki egyetemvárosban tanulok, tehát én nem "a budapesti" árakhoz és kínálathoz vagyok hozzászokva. Pár éve még tök jó volt, hogy mondjuk két óra között ki tudtunk ugrani egy közeli kávézóba, ettünk egy szendvicset, ittunk egy kávét és közben beszélgettünk vagy tanultunk. Viszont most már az egyetem környéke is (a belváros meg pláne) tele van ilyen helyekkel, ahol gyakorlatilag 1000 forint alatt nem is lehet kávét kapni, mert ilyen pörkölésű, olyan pörkölésű, meg a szendvicsükhöz is ők készítenek mindent, de van házi szörp meg házi granola stb., stb. Én értem, hogy most fel lett kapva ez a brunch dolog, nagyon menők a reggeliző helyek, és én is azt is értem, hogy ez egyébként egy pozitív dolog, minőségi javulás, fejlődés stb. meg egyébként is minden drágul évről évre, de valahogy mégis irreálisnak érzem ezt. Ezek a helyek is például amik az egyetemünk környékén vannak a fiatal egyetemista réteget nevezik meg célközönségükként, miközben nekem fiatal egyetemistaként (és sok más ismerősömnek) ez nem a megfizethető kategória... valamint őszinte leszek, nekem igényem sem feltétlenül van arra, hogy mindig ilyen "extra minőségű" ételeket, italokat fogasszak. Már tulajdonképpen csak a gyorséttermek és egy-egy kommerszebb pékség maradt (meg persze a dohánybolt, az állomás, a köpködős kocsmák...), ahova még eljárunk és ennyi, ezen kívül marad a dobozolás. Holott szerintem sokan örülnének olyan vendéglátóhelyeknek, ahova nyugodtan be lehet ülni anélkül, hogy most gondolkodni kellene rajta, hogy ezt megengedhetem-e magamnak vagy sem és az sem lenne elsődleges szempont, hogy most mennyire gourmet, egyedi, házi stb. a kínálat.
2021. nov. 27. 15:06
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
32%
2022 tavaszán (Covid!) turisták már/még nem lepték el az Astoriát... Akik beültek kávézni, azok bizony magyarok (és zömmel fiatalok) voltak. De azt persze nem tudom, hogy egyetemre vagy amellé jártak-e :)
2022. aug. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
60%
#21 a turista nem a külföldi szinonimája, vagy neked ennyire hihetetlen, hogy magyarok is lehetnek kíváncsiak Budapestre? A belföldi turizmus nőtt a covid óta.
2022. aug. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
45%
2022. áprilisi hirdetés: "Károlyi kertnél hamarosan nyíló San Ramon Caffee kávézóba keressük önállóan dolgozni tudó fiatal, megbízható, mosolygós új kollégánkat 🙂 Sok külföldire számítunk, így angol tudás társalgási szinten elvárt."
2022. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!