Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szervízdíj esetén is kell...

Szervízdíj esetén is kell borravalót adni?

Figyelt kérdés
úgy tudom ha van szervízdíj akkor az a borravaló és nem kell külön adni még. De múltkor vágta a pofákat a pincér mikor megkérdeztem a számlán van-e szervízdíj és nem adtam borravalót. De hallgattam a balázsék rádióműsort és ott Rákóczy Ferenc étteremtulaj azt mondta hogy a szervízdíj külön dolog, azon felül van a borravaló még.
2022. jún. 19. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szervizdíj az a számlába épített borravaló. Jobb helyeken ezt szétosztják az alkalmazottak között (nyilván nem egyenlő arányban). Van ahol csak a pincérek kapnak belőle. De vannak helyek ahol egyszerűen lenyúlja a tulaj. Rád van bízva hogy a szervízdíjon felül adsz vagy nem.
2022. jún. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

#1 Annyiban azért kötekednék azzal az állítással, miszerint lenyúlja a tulaj, hogy külön jogszabály szabályozza a szervizdíjat. Biztos lehet trükközni, magát is alkalmazottként bejelentve egy olyan pozícióba, amit csak ő tölt be, és szmsz-be az elosztásnál annak a pozíciónak adni irreálisan nagy részt. De simán csak lenyúlni azért nem tudja. Legalábbis jogszerűen nem.

A fő kérdésre is válaszolva, szervizdíj esetén nem jár borravaló, elvégre az azt helyettesíti. Persze ettől lehet adni, de az már a rongyrázás és hülyeség kategóriája.

2022. jún. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Ha az étterem felszámít asztaldíjat, csapvízdíjat, villadíjat, székdíjat, légkondidíjat, és még szervízdíjat is, akkor bevallom férfiasan nem szoktam hagyni. (Ha lehet kártyával fizetni ilyenkor úgy szoktam és akkor a pincérnek sem kell fillérezni). Meg van egy hotel, amit imádunk, viszont amúgy is drága a fogyasztás és még mellé 13%-ot felszámítanak. Na ott sem szoktam hagyni igazából.


Viszont az ellenkezője is előfordul. Volt, hogy volt szervízdíj, de adtunk egy ezrest a pincérnek, mert tényleg 100%-on űzte a vendéglátást, nagyon jól éreztük magunkat.

2022. jún. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

alapvetően nem. szervizdijas helyen dolgoztam és 3 hónap alatt összesen 2 ember adott borravalót.

ha nagyon nagyon kimagasló minden akkor van a szervizdij melé borravaló. de az alap figyelmesség a szerviddijban lényegében benne van

2022. jún. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Szervízdíj nélkül sem KELL borravalót adni. A borravaló adHATó, és NEM jár.
2022. jún. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Szervízdíj nélkül sem KELL borravalót adni. A borravaló adHATó, és NEM jár."


Akkor miért ad mindenki? Senki nem adna csak úgy pénzt mikor valami x ft-ba kerül.

2022. jún. 20. 08:26
 7/7 anonim ***** válasza:
96%
#6 Az egy dolog, hogy miért ad, és más, hogy jár vagy nem. NEM jár, adható, azaz megengedett.
2022. jún. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!