Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha az étteremben a nyers...

Ha az étteremben a nyers csirkehúst a salátán szolgálták fel, es megeszed azt a salátát, attól lehetsz rosszul?Veszélyes lehet?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy az étterem forró köveket hoz az asztalra, amin te magad sütöd meg a nyers húst. Ezt a húshoz járó köretre tették rá, tehát a nyers csirke érintette a salátát és zöldségeket, amiket utána ugye megeszel…

Ebböl lehet baj?


2022. júl. 17. 18:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút lehet, elméletileg, és sajnos gyakorlatilag is, bár utóbbira kevés az esély, ha a realitást nézzük... de egy étterem esetében ez messze nem elegendő indok!


Gyakorlatilag a legelemibb dolgok (hőbehatást igénylő, és nem igénylő alapanyagok összekeverése)

szembeköpése!

Ráadásul potenciálisan veszélyesebb szárnyas húsról beszélünk.


Ha egy étterem termelési mechanizmusába ez belefér, élelmiszer-biztonság szempontjából , ezt egy hajszál választja el attól, ha a tányérod fölé guggolok, és belefosok!


Egy akkora fagyasztó kamrában, ami nagyobb mint a legtöbb ember hálószobája, 3 méterre egymástól, tripla csomagolásban, nem fagyaszthatok le egy kész terméket, és egy nyers terméket!

Ennek, amit te elmondtál, engem a tizedéért keresztre feszítenének!


Úgyhogy igen, lehet belőle baj, leginkább az étteremnek, az üzletvezetőnek, meg a séfnek, mert ez milliós tételű büntetés, amit ha be kell nyelniük, ott fejek fognak hullani!

2022. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet.
2022. júl. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
... gondolom ezt a roppant trendi módszer valami tévés főzős műsorban látta valami bugyuta jószág, aki ezzel 3 perc alatt kreatív séfre képezte magát, és ezt vitte be újdonságnak az étterembe, a szakácsok helyett, akik a covid miatt elmentek melózni az építő iparba... :D)))
2022. júl. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

"milliós tételű büntetés,"


Mármint a nébih részéről.


De ha valós, és bizonyítható problémát okoz, az más hatóságok figyelmét is felkeltheti! Mivel ez foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés!

2022. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez szerintem is egy önjelölt séfpalánta újítása lehet, ami ebben a melegben igencsak veszélyes lehet.
2022. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

A melegen jelen esetben pont semmi nem múlik egyébként...

(ha már hozzászólunk, tegyük azt szakmai alapon!)

2022. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%
Nem azért mondtam hogy a meleg miatt veszélyes, de ilyenkor még kevésbé hiányzik egy ételmérgezés
2022. júl. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

Továbbra is tartom, hogy szakmai alapon! Önjelölt megmondó emberek okozták az alapvető problémát, amiről a kérdés szól!

Nem kéne ezt erőltetni annak, akinek nem a szakmája!

Ez nem háztartási főzőcske, hanem egy szakma!


Jelen esetben nem ételmérgezésről, hanem ételfertőzésről beszélhetünk... csak hogy akkor alapfogalmakba is belemenjünk...

Egyébként szerintem egy fertőzöttnek is, meg egy mérgezettnek is tökmindegy, mikor a fertőző osztályon naponta 30-szor fosik, hogy hány fok van kint, tehát ez továbbra is irreleváns.

2022. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ott küldtem volna vissza a kaját és távozom.


Melyik étterem ez?

2022. júl. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
Akkor legyen ételfertőzés, viszont ha szabad akkor én is tartom hogy nagyon nem mindegy hogy csak erről van szó, vagy előjönnek-e más időjárás okozta problémák amik amúgy is kínozzák az embert.
2022. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!