Pidza vagy picca?

Figyelt kérdés
(pizza kiejtése helyesen)

#étterem #pizza #dilemma #Hazugságazélet
2022. nov. 18. 22:44
A kérdező szavazást indított:
Picca
Piddza
36 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Olaszul az első lenne, de nálunk a második terjedt el (mint a paparazzi esetében). Szóval az a bevett, "helyes".


De hallottam már pizzának is, így hosszú z-vel.

2022. nov. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Én is pizzának mondom általában, magyarosan.

Amit itt árulnak, annak úgysincs semmi köze az olasz pizzához.

2022. nov. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18%

Az olaszok is pidzzának ejtik, és nem piccának.


A "z" az olaszban valóban lehet "c" hang, pl zio (cío - nagybácsi).

Az olasz írásban többnyire jól jelöli a betűk kiejtését, de a "z' a kivétel, az lehet, 'c", vagy "dz".

Az azzuro "adzzúro", a pizza pidzza, stb... a "d" annyira hangsúlytalan, hogy azt alig érezhetően ejtik csak ki

2022. nov. 19. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
18%

#3: na, ezt nem értem. Mi az, hogy "a "d" annyira hangsúlytalan, hogy azt alig érezhetően ejtik csak ki"? Te beszédben külön ejted a d-t és a z-t? Ez egy külön hang, nem a kettő egymás után. Vagy most azt akarod kifejezni ezzel, hogy az affrikáns frikatívusz része a hangsúlyosabb?


Nem tudom, milyen helyi változattal találkoztál, de sztenderd olaszban a szó közepén rendszerint c a z (de a pizza esetében biztos), szó elején meg rendszerint dz (ahogyan a zionál is).

2022. nov. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Picca XDDD

(picsa)

2022. nov. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!