Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Étteremben visszaviszitek az...

Étteremben visszaviszitek az üres poharakat/tányérokat ha végeztetek és a pincér nem volt érte?

Figyelt kérdés

Távoli rokonokkal voltunk étterembe karácsony előtt és már indultunk volna de a rokonom ránk szólt, hogy vigyük a tányérokat vissza a pulthoz , néztünk rá furán, de inkább visszavittük, a pincéren is meglepődöttséget láttam igazából


Más is csinál ilyet vagy csak nekem fura?


2022. dec. 27. 23:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Egy hagyományos éteremben nem kell visza vinni a tányérokat stb de egy IKEA, McDonald's stb gyors éterembe stb igen.
2022. dec. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy étteremben, ahol felszolgáló van, tehát normál, rendes étterem, ott soha. Igaza lehet aki írta, hogy inkább az ismerőseidnek első éttermi élménye lehetett.

Viszont gyorskajáldában, önkiszolgálóban, vissza viszem.

2022. dec. 28. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%

Csak ott kell vissza vinni, ahol azt kérik a vendégektől.

Olyan éttermekben, ahol nem kérik, hogy vidd vissza, ott jobb is nem bele kontárkodni a pincérek munkájába, majd megy és leszedi a terítéket, addig jobb helyen van az asztalon, mint a pulton.

A konyhába nem viheted be, a pincérnek, pultosnak lehet éppen más dolga van, és azzal, hogy oda vitted a pulthoz a mosatlant, csak a munkájába szólsz bele akaratlanul is.

A pohár, kávéscsésze más megítélés alá esik olyan helyeken, ahol a pultnál is van fogyasztás. Azt megköszönik, ha a poharat, csészét a pultra teszed, az egy mozdulat áttenni nekik a mosogatóba, de az étkezés után, a tányérokat ne vidd vissza, ha nem kérik.

Azoknak nincs helye a pulton, ki kell vinni onnan a konyhába, ha kérés nélkül oda teszed, kb azt jelenti, hogy "dolgozzál már", sok esetben nem segítségként tekintenek a tányérok visszavitelére, sőt, ha a főnök meglátja, hogy a vendég viszi vissza a tányérokat, az csak olaj lehet a tűzre.

Megvan az illeme annak, hogyan kell ott hagyni az asztalon a tányérokat, evőeszközöket, sz nem lenne segítség, ha a távozó vendégek a pultra halmoznák a terítékeket.

2022. dec. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

#12 vagyok


Épp ez jutott eszembe. Hisz egy étteremben nincs is hova visszavinni a tányérokat!

2022. dec. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően meg kell különböztetni egy önkiszolgálót egy asztal szervizes, pincér kiszolgálástól.


Önkiben illendő visszavinni a cuccot, ott inkább csak mindenes takarítók(mosogatók) vannak, letörlik az asztalt, behordják a tálca tartóról a visszavitt dolgokat a mosogatóba, stb.

Az asztal lerámolás nem az ő dolguk, bár rendszeresen vannak olyan parasztok, akik otthagyják a mocskukat, mint eb a szarát.


Viszont kb. ugyanennyire parasztság egy pincérkiszolgálásnál a pincér helyett dolgozni.

Ezzel csak magadból csinálsz egy suttyó , kulturálatlan parasztot, aki nem tudja, hogy kell egy ilyen étteremben viselkedni.

Jók az elhangzott indokok is, egyfelől elveszed a felszolgáló munkáját, ami akármennyire is segítőkésznek látszódik, valójában a felszolgálónak kellemetlen, hogy a vendége beáll dolgozni.

A másik, hogy milyen pulthoz???

Pincérkiszolgálásnál max bárpult van az étteremben. A bárpultra pakoltátok a kaja maradékot?! Az komoly...

Pincérkiszolgálásnál lehetőséged sincs sehova visszavinni a mosatlant, mert annak megvan a meghatározott útvonala, és helye, ahova kerülhet!

És az a hely, egy vendégtértől elválasztott , fehérmosogatóba nyíló beadó pult, ahova a felszolgáló pakol be.

Közvetlenül az asztalról.

Nem úgy, hogy útközben lerakja a mosatlant a bárpulton... :D

2022. dec. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem is értem ezt a marhaságot. Hova vinném vissza?! A konyhára?!

Szerintem Te még életedben nem voltál étteremben.

2022. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Az "italos" pultra vittük vissza, én is kellemetlenül éreztem magam emiatt, hogy most ott vannak a koszos tányérok
2022. dec. 28. 14:05
 18/22 anonim ***** válasza:
90%

Az az, mondom én, a bárpultra. :D


Jó, hát így utólag nyilván értelmetlen ismeretlenül bármiféle sértegetésbe belemenni, mert azzal senki nincs előrébb, de legalább most már tudod, hogy mekkora paraszt a rokonod, és hogy mennyire éri meg vele bárhova nyilvánosan elmenni.

2022. dec. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Az gyönyörű lehetett...😂😅😃


Máskor ha úgy érzed valamiről, hogy kínos, higgy magadnak :D és ne tedd meg.

2022. dec. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy a rokonod tényleg "csak" bunkó volt-e.

Van egy ismerős család, ahol mindenki meg van győződve arról, hogy neki 2-3 percenként intézkednie és rendezkednie kell. Ha van intézkedni és rendezkedni való, ha nincs.

Ha ebbe a kategóriába tartoznak a rokonaid, az ezerszer veszélyesebb.

2022. dec. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!