Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Melyik étterembe vigyem a...

Melyik étterembe vigyem a kislányom Budapesten?

Figyelt kérdés

Kicsit félve írom le a kérdést, nem is tudom melyik témakörhöz illik a legjobban.


Tehát el akarom bűvölni az 5 éves lányom, egy tartalmas apa-lánya programmal. Este (igen már alvás időben) a Madách színházban megnézzük a Macskák musicalt, de előtte elvinném egy étterembe. Mivel nem vagyok pesti, nem ismerem a helyeket így nehéz eldönteni, hogy hová is menjünk vacsizni. Meki stb kizárva.


- Szempontok, hogy közel legyen a színházhoz, legalább a 4-6-os vonala (nyugati-üllői út közötti szakasz)


- Finom desszertet is együnk, hiszen kell egy kis cukor amitől pörögni fog és nehezebben tör rá az álmosság.


- Elegáns legyen. Ne egy New York Café de ne is egy kebabos...


- Lehetőleg ne legyen brutáldrága...


Az étel kb. mind1. Mindent megeszünk. Igaz olyan ételt kellene választani színház előtt ami nem puffaszt fel, könnyű enni...


Várom az ötleteket. Előre is köszönöm!


2023. jan. 18. 20:18
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Azok akik ajánlották az Unicornt, köszönöm szépen!

Foglaltunk asztalt, igaz a spam-be jött a válasz, de ettől eltekintve remek választás, finom volt minden és teljesen elvarázsolta a kisasszonyt a színvilág. Kedves volt a felszogálás és nagyon rugalmas!



Azok akik hőbörögtek, hogy szegény gyerek étterem, meg színház hogy fogja bírni... no ezt leírom. (Privát üzenetben is elküldöm)


Szóval:

Vonatút. Végig beszélgettünk, vizsgáltuk a tájat sőt a kedvenc meséskönyvéből olvastam meséket a kisasszony kérésére.

Budapestre érkezve villamossal, majd kisföldalattival elmentünk a CAT nevű helyre a Bazilika mögött. Mindenütt macskák élő macskák, díszek, festmények, tányérok minden macskás. Ott fogyasztottunk fehércsokit. (nem séken eszpresszót) Illetve sütit.


Onnan átsétáltunk az unicornba. Ott egy kék zsemlés hambit ettünk meg limonádét fogyasztottunk.


Aztán séta a 4-6-hoz és irány a Madách színház. Érkezésünket követően ittunk még egy almalevet aztán wc és irány a nézőtér.


Az előadást vigégicsodálta figyelte! Megbeszéltem vele, hogy a szünetben részletezzük a látottakat, ne akkor előadás közben. Így is lett. Nem kellett rászólni! 5 éves kislányról van szó.


Szünetben pisi-almalé-perec kombó és egy kis perec. Aztán nézőtér.

A szuper előadást végignéztük élveztük nagyon szuper volt.


4-6-os és irány a nyugati. A vonaton befejeztük a perecet és irány haza. Hazaúton még mesélni kellett neki. Ki is olvastuk a meséskönyvét! Igaz azt hittem, itt már aludni fog de nem.


Leszálltunk az állomáson, autóba beültünk ahol még egy hangoskönyvet meg kellett hallgatni. :D ... (két mesét belőle)


Hazaérve elmondott mindent anyának és aludtunk egy nagyot!


Hát ilyen volt. Csodálatos emlék a lányomnak és nekem is.

2023. jan. 21. 11:21
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Öröm volt olvasni, milyen tartalmas és szép napot töltöttetek együtt. 🙂 Le a kalappal!

(1-es válaszadó voltam.)

2023. jan. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos szuper nap volt. :)
2023. jan. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak lett volna apukám!😢
2023. jan. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
24-es. Nem tudom, hogy fiú vagy vagy lány. De ha neked lesznek gyermekeid, vagy már vannak... akkor remek lehetőség számodra, hogy jó szülő legyél! Én drukkolok Neked!
2023. jan. 22. 18:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!