Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Átlagba, általánosságba nézve...

Átlagba, általánosságba nézve kb. hányszorosa egy tányér étel ára az összeállítási árához képest az éttermekben?

Figyelt kérdés
Tehát, ha egy tányér étel elkészítése 2000 forint, akkor kb. mennyi lesz az ára úgy általánosságba véve, mi a szokásos? Én ilyen 2-2,5-3x árakról hallottam.

2023. febr. 3. 18:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Ezt nem lehet megmondani, mert rengeteg fix költség van, ami azonos összegben megy a legolcsóbb levesre is meg a legdrágább steakra is.


De a 2-3-szoros ár még igen szolidan van számolva, inkább 5-10-szeres a reális normális étteremben.

2023. febr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Az attól függ mit értünk egy étel összeállítási árán. Az alapanyagokat, a szakács fizetését, az üzlethelység bérleti díját, ésatöbbi.

Attól is függ, hogy milyen árszínvonalú helyről beszélünk, egy családi hangulató étteremről, vagy egy kitüntetett első osztályú helyről.

Ennek függvényében soktízszeres is lehet a különbség.

2023. febr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Kólauborkával ***** válasza:
84%

Én 5tojásból hagymával és sajttal szoktam venni 2000-ből rántottát.

Számold ki te mennyiért csinálod meg magadnak.

2023. febr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
És milyen szar rántottát csinálnak!
2023. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Kólauborkával ***** válasza:
95%
Az az igazság, hogy ma tényleg nem voltam teljesen elégedett, de egyébként nem szokott gond lenni vele :D
2023. febr. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%
Svájci tapasztalataim vannak: ha a kaják árát úgy kalkuláljuk, hogy az alapanyagköltség háromszorosát vesszük, akkor nagyjából nullszaldós a dolog (mert ugye vannak fixköltségek, pl. munkabér, rezsi, ilyenek). Fentebb nagyon nem lehet menni az árakkal, mert a svájciak elvárják ebédre a kétfogásos menüt legfeljebb 25 frankért. Viszont vannak olyan hülyék, hogy egy liter ásványvízért kifizetnek 10 frankot, szóval az egész vendéglátóipar az italok eladásából él, és ezt szó szerint kell érteni.
2023. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az italos dolog itt is így volt, régebben kb. 3-4+ éve



Nálunk a most nyíló reggelizős pékséges helyen egy 3 tojásos omlett 1490ft sonka és sajt nélkül

ez 300ft anyagköltség

2023. febr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Igazából szét kell szedni a kérdésedet: van ugye az alapanyagár (tojás, hús, akármi), ez nagyon jól kalkulálható. Meg van, amit te úgy hívsz, hogy összeállítási ár, amiben minden benne van az alapanyagköltség, rezsi, bérleti díj, munkaerőköltség, adó.

Te konkrétan azt kérdezed, hogy van-e 100-200%-os haszna csak a kaján egy étteremnek. Erre a válasz az, hogy abszolút nincs. Ha 15% nyereség van az összes termékből (kaja és ital együtt), akkor az az étterem már jól, gazdaságosan működik.

Persze lehet játszani az árszínvonallal, számolgatni, hogy Pesten a belvárosban éri meg jobban éttermet nyitni baromi magas bérleti díjjal, vagy a semmi közepén szinte ingyen, ennek komoly tudománya van. Meg persze lehet szart is eladni aranyáron, de az meg nem lesz hosszútávú siker. Egy szolid 10-15%-os haszon fenntartható és reális, ha amúgy minden rendben van, szóval ehető ételek, higiéniai problémák nélkül.

A baj az, hogy ez rohadtul alacsony, ebből nem lehet normális tartalékot képezni. (Egy sima kereskedő rárak bármire 30%-ot, szóval nem éri meg éttermet nyitni.) Ha meg nincs tartalék, akkor nyilván odab@sz egy hónapokig tartó covid vagy egy rezsiáremelés.


Én most végig éttermekről írtam, tehát ahová enni járnak az emberek. Egy kávézó vagy akár egy kocsma is teljesen másként működik.

2023. febr. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
1,67x
2023. febr. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban 1 rész anyagköltség, 1 rész munkabér, fél rész rezsi és társai, fél rész haszon már nagyjából egészséges, persze azért lehet ebben ingadozás.
2023. febr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!