Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mekkora havi villanyszámlára...

Kblaci kérdése:

Mekkora havi villanyszámlára számíthatok egy elektromos pizzakemence használata esetén? KWh-ban is jó az értek.

Figyelt kérdés

Kétaknás kemence és mindkét aknában 4 db 32 cm-es pizza fér el. A leírása szerint 9 kW a fogyasztása, bár ez nyilván függ a mindenkori használattól (hőfokot leveszem, feljebb veszem). Az üzemidő délelőtt 11 és este 10 között van, heti hat napon keresztül. A díjszabás nem versenypiaci árnak megfelelően van megadva, hanem mikrovállalkozásra vonatkozóan (évente 4300 kWh-ig 90 Ft/kWh, felette 160 Ft/kWh.

A forgalom mondjuk napi 50 darab pizza.



2023. febr. 14. 15:50
 1/9 anonim válasza:
91%
Nem tudsz szorozni, vagy mi a probléma?
2023. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%

Ha heti 5nap atlag 5orat megy az 1300ora. Atlag 9kW fogyasztassal az 11700kW.

387k +kb 1,2m vagyis evente kb 1,6millio, vagyis atlagban havi 130k villanyszámla a fenti kritériumoknak megfelelően.

2023. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

"Ha heti 5nap atlag 5orat megy"


Mikor vak vezet világtalant! :D)))))

Oda van írva, hogy heti 6 nap, napi 11 óra. XD))

2023. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem a villanykemence mukodeset. Felteleztem nem megy mondjuk nonstop amikor orakig nem rendelnek pizzat. Azzal nem vagyok tisztaban hogy erdemes e kikapcsolni holtidoben vagy ennek nonstop mennie kell. Mert mondjuk delutan 3kor a kutya nem fog pizzat rendelni..


Egyebkent ha 6nap 11oraval az kb 3400ora. Tehat majdnem triplazni az kb 4,5millios eves szamlat jelent.

2023. febr. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

De ha tegyuk fel megy nonstop(letekerve holtidoben)es az atlagfogyasztas kb a fele lesz a max 9kWnak akkor a vegosszeg is kb a fele lesz annak a max 4,5millionak.


Kapott egy jo kozelitoerteket.

2023. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

" Felteleztem nem megy mondjuk nonstop amikor orakig nem rendelnek pizzat."


Rosszul feltételezed. nyitvatartási időben fullon mennie kell. Ez nem olyan, hogy ha beesik egy vendég, akkor 2 perc alatt 400 fokra fűt. Több, mint egy óra, mire felfűt. Nem lehet lekapcsolni!

2023. febr. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma is tanultam valamit. Koszi. Kapsz zoldet.
2023. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok max azzal lehet spórolni, ha fixen vannak gyengébb napok, és akkor csak az egyik aknát befűteni.

Vagy a másikat csak pár órára.


De mondjuk holt időben néhány órára lekapcsolni az egyik aknát, kérdéses, hogy megéri e.

Bekapcsolva csak az idő egy részében (felében?) fűt, amúgy tartja a meleget. De lejjebb van véve, és után újra fel kell fűteni, akkor parkettán tolja megint egy óráig, vagy még tovább, szóval pár órára nincs sok értelme lejjebb venni.

Megjegyzem napi 50 pizzához kérdéses, hogy egyáltalán kell e mindkét akna.

Ha vállalható kompromisszummal 1 is elbírja, akkor nyilván nem.

2023. febr. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem most rajtad kívül nem sokan gondolkodnak elektromos pizza sütő telepítésében ilyen áram ár mellett.

Ha ez egy most kezdő vállalkozás, jól gondold át, hamar be lehet bukni.

2023. febr. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!