Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Lefoglaltátok már a ballagási...

Lefoglaltátok már a ballagási ebédet/vacsorát? Ragaszkodnak az éttermek az általuk összeállított ballagási menühöz?

Figyelt kérdés
Én csak két helyen érdeklődtem, de mindkettőben csak ballagási menüt lehet rendelni, ami így van az étterem honlapján. Nagyon furának találom, hogy nem válogathatok össze én olyan ételeket, amiket szeretünk.

#ballagás #ballagási menü #ballagási vacsora
2023. febr. 20. 14:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem ballagásra, de épp ma foglaltam 25 főre étterembe. Ott is azt mondták, hogy előre meg kell mondani, hogy mit kérünk, és ahhoz mérten kell előlegezni. Ezért családi tálakat rendeltünk - abban minden van.
2023. febr. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%

Akkor felhívsz még más éttermeket, azért röhej számomra hogy nem az van amit a fizető vendég akar.


Nekem nem aktuális ez a ballagási dolog, de tavaly egy ismerősömnek én foglaltam helyet olyan étterembe ahol elég nagy ismerettségem van és mondták hogy van ballagási menü, de ha nem tetszik akkor az étlapon válasszunk amit szeretnénk, annyi kérésük volt hogy előtte 3-4 nappal jelezzük hogy döntöttünk.

2023. febr. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az rendben, hogy előre megmondani, mert azt én már összeírtam, hogy mit szeretnék, de csak azt lehet rendelni, aminek szerintük a húsos tálakon rajta kell lenniük, vagyis amit kiírta a honlapjukra, mert várhatóan mások is lesznek, akik aznap ott tartják a ballagási ebédet és nehogy már kétfélét, vagy többfélét kelljen főzniük.
2023. febr. 20. 14:43
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Vélhetően a konyha nem bírna annyifélét egyszerre. Van ilyen.


Ha ez így nektek nem jó, érdeklődj még pár helyen, hátha találsz olyat, ahol meg tudják oldani.

2023. febr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
OK, akkor keresek egy másikat, ahol rugalmasabbak.
2023. febr. 20. 14:57
 6/15 Kései Sirató ***** válasza:
92%
Nem valami jó, hogy ennyire szűkösek a lehetőségek egyes éttermekben.
2023. febr. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Nem lehet másképp megoldani. 90%-ban, nincs ilyen ballagáskor, hogy válogatni lehet.

Gondold el, aznap megcsinálnak mondjuk 20 vagy 30 családot, egymás mellett-után, abszolút kivitelezhetetlen, hogy 20-30 féle menüt csináljanak, mindenkinek a kedvére.


Azt úgy lehetne megoldani, ha arra az 1 napra építenének a konyha mellé még 3 konyhát, amibe felvesznek még 6 szakácsot, meg 6 kisegítőt. 1 napra!

Na kb. ennyire vagy messze a valóságtól.

" nehogy már kétfélét, vagy többfélét kelljen főzniük."

Szerintem úgy, hogy halvány fingod nincs a konyhai munkáról, és 5 perc alatt kapnál idegösszeroppanást, nem nagyon kéne erőltetni ezt a nagyképű stílust.

Amúgy Magyarországon eléggé el vannak kényeztetve a vendégek, külföldön nagyon sok ilyen kommerszebb étteremben a hétköznapos is úgy működnek, hogy van 2-3 féle menü, ezeket mondjuk hetente lecserélik, de amúgy csak ebből a 3-ból lehet válogatni akkor is, ha abszolút semmi extra munka nincs.

Úgyhogy ez nem éppen a rugalmasságról szól, inkább olyan helyen lesz szerencséd, ahol full a la-catre-ra vannak beállva, nincs ballagási menüjük, és azt kérsz amit akarsz.

2023. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

"Amúgy Magyarországon eléggé el vannak kényeztetve a vendégek, külföldön nagyon sok ilyen kommerszebb étteremben a hétköznapos is úgy működnek, hogy van 2-3 féle menü, ezeket mondjuk hetente lecserélik, de amúgy csak ebből a 3-ból lehet válogatni akkor is, ha abszolút semmi extra munka nincs."


Itthon is sok ilyen kifőzde van.

2023. febr. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

"Itthon is sok ilyen kifőzde van."

Igen, csak ezek ott rendes beülős, aránylag nívósabb helynek számítanak, nem kifőzdének.

Kb. mint nálunk egy átlag "kockás terítős" a la-catre étterem, csak náluk nem 40 féle főétel van, hanem 4. El se akartam hinni. Fele annyit melózik egy szakács, dupla annyi fizetésért! :)

2023. febr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
7, levezényeltem 5 ballagást, mindig megmondhattuk, mit szeretnénk.
2023. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!