Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért nem találok stabil...

Miért nem találok stabil munkaerőt? Más is szenved ezzel, vagy csak én vagyok szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Fel eve nyitottam egy kissebb vendeglatoegyseget, meg csak nem is ettermet, csak egy kis reggelizo-kavezot. Nyilvan szempont hogy kedves, dekorativ es apolt csapattal dolgozzunk.

Fel ev alatt nem talaltam egyetlen stabil munkaerot sem. Igazabol nem is valogattam, mindenkit behivtam, aki jelentkezett. Zomevel fiatalok jelentkeznek, aranyosak, szepek, de mindenki dobbantani akar es csak rovidtavra keresnek munkat. Van aki suli melle keres, igy csak delutan er ra heti 3 napot, egyikojuk nyaron elmegy Tirolba, masikojuk Rodoszra szezonalis munkat vegezni… Fel ev nem sok ido, de mar most ugy erzem, hogy ez igy nem fog mukodni hosszutavon. Hiaba megy jol a hely, es hiaba tetszik az embereknek, hiaba annyi visszatero vendeg.. Folyamatosan hirdetni kell az allast mert valaki mindig epp keszul elmenni. Egyszeruen nem terul meg az a sok ido es energia amig betanitok 1-1 embert, ha ugy is csak par honapot/max fel evet lehet vele szamolni… Plusz nem is egy jo dolog a vendegek szamara sem ha folyton cserelodik a csapat. A fizetes tekinteteben nem gondolom, hogy keveset adnek, mindenkitol megkerdeztem mennyi a fizetesi igenye, es vagy annyit vagy tobbet kinaltam. Nyilvan most a hatalmas inflacio kozepette nem tudok csilliokat kifizetni senkinek, hiaba is akarnek, de mindenkivel ugy egyeztunk meg direkt, hogy megkerdeztem, mi az az osszeg ami szamara kenyelmes lenne. Szamszeruen ez jelenleg 1700/ora es az felett ugy, hogy nincs senki leterhelve, teljesen palyakezdok, nemelyikojuknek ez az elso munkahelye. Teljesen csaladias a legkor, nem szemetkedek senkivel, nem figyelek meg senkit, sot mar-mar tojashelyon lepkedek, mert orulok, ha egyaltalan talalok valakit aki dolgozni szeretne. Tehat alkalmazkodom es elnezek sok mindent mert nincs “mibol valogatni” Es mindez pest megyeben!

Persze teljesen totalisan megertem, en is dobbantanek kulfoldre a helyukben, nem eppen rozsas itt a helyzet, sem a hangulat, ezt egy percig sem kerdojeleztem meg. Engem csak az erdekelne, masok hogy elik ezt meg? Ha en egy reggelizobe nem talalok fix embereket rantottat sutni, akkor masok az ettermukbe hogy/hol/hogyan talalnak szakacsokat? Mivel fogjak meg oket, hogy ne menjenek kulfoldre?


2023. febr. 21. 16:44
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Szóval ilyen formában nem csoda hogy nem találsz munkaerőt, ennyi pénzért nem is tudom hogy vársz el ápolt felnőttet, mivel ennyiből semmire nem futja az ételen és lakhatáson kivül.

Egyébként 0 szakképésítéssel napi pár óra tényleges munkáért teljes bejelentéssel Szabolcsban is 330 ezer bruttó az alapbér.

Pesten pedig jóval több, szóval így nem csodálkozom hogy nincs normális munkaerőd

2023. febr. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
100%

De nemáá, 1700 nettóért persze, hogy csak diákok dolgozgatnak poénból heti 3 napot, meg tinik, akiknek elég a zsebpénz mellé, mert ebből vesz 3 hónap alatt egy playstationt.

Akinek megélhetésre kell a munka, =felnőtt, az nem fog erre jelentkezni.

2023. márc. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
100%

#25

Honnan tudod előre hogy mennyi lesz a nettója? Ránézésre megmondod mennyi gyereke, milyen betegsége stb van?

2023. márc. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy odaadja neki zsebbe :D az elég nettó.
2023. márc. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
100%

#34

Igazából költői kérdés volt. :D az ilyen sunyiskodás is lehet egy ok amiért nem akar ott dolgozni olyan aki komolyan is venné

2023. márc. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!