Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Miért fizetéskor ott helyben...

Miért fizetéskor ott helyben kell eldönteni hogy mennyi borravalót adok?

Figyelt kérdés

Nekem nem tetszik az a rendszer hogy a pincér pénztárcával járkál és mondja hogy 3400, neked meg ott helyben kell eldönteni hogy mit mondj, mennyiből adjon vissza.

USAban ha készpénzzel fizetek akkor elviszik a pénzt a kasszához, majd hozzák vissza a blokkot meg a visszajárót, én meg a jattot ott hagyom az asztalon távozáskor.

Nem tudja mennyit adok, csak mikor már nem vagyok ott.

Ja és nem ott előtte veszem elő a pénzt sem, kesőbb visszajön érte.


Ha Magyarországon csinálnám ezt akkor nem értenék hogy miért nem akarok jattolni és akkor jönnének rá mikor pénzt találnának az asztalon. Addig vágnák ott a pofákat nekem.


2023. júl. 2. 02:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Mert az Amerika, ez meg Magyarország.


Egyébbként nálunk is vannak ilyen éttermek.

2023. júl. 2. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem értem mi a problémád. Ha nem akarsz borravalót adni, akkor nem kell adni. Vághat barķi pofakat, neked is jogod van hozzá, sőt, elmondhatod azt is, hogy miért nem adtál
2023. júl. 2. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az USA éttermeit, de a magyarokat sem. Azokat igen, ahol már jártam, és vendéglátós „illemtanból” annyit, hogy egy szint felett a fizetés több lépéses. Amikor jelzed, hogy rendeznéd a számlát, akkor a (fizető)pincér eléd tesz egy kis kemény fedeles könyvecskét, és eltávozik. Megnézed, mennyit kell fizetned, és átgondolod, mennyivel akarsz többet adni…

De az ilyen helyeken egy óvónő havi fizetését is könnyen otthagyhatod.

Ahol jártam eddig, és étteremben is megfordultam, ott mindenhol az általad kifogásolt módszer volt (luxus éttermekben nem jártam).

Ezek az országok: Franciaország (Korzika), Németország, Ausztria, Olaszország, Horvátország, Szlovénia, Szerbia, Románia, Szlovákia, Lengyelország.

2023. júl. 2. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Szerencsédre jó pár magyarországi étteremben - ha készpénzzel fizetsz - pont úgy zajlik a fizettetés, ahogy leírtad az amerikai példát. Nem fognak pofákat vágni. De ha többször mész ugyanoda, ott is megismer a fizetőpincér, és pofákat fog vágni, ha szereted ugráltatni a személyzetet, jattot meg nem adsz.
2023. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
MO-on ha ott hagyod az asztalon a borravalót, mire a pincér legközelebb arra járna, addigra már elvitte valaki más.
2023. júl. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#4 Fizettem így egy Óbudán világhírű étteremben, és látványosan kevesellték a 13 % borravalót.
2023. júl. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Gombos Edina nem a Révai Nagy Lexikona, de pont tegnap hallottam tőle, hogy Floridában a 20% kötelező. Sok mérgelődős kérdés volt itt már a borravalóról. Meg a kötelező szervizdíjról. Ső arról is, hogy van, ahol a kettő együtt létezik. Nem magyar sajátosság ez sem.
2023. júl. 2. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jobb helyeken kis könyvecskébe rakják a számlát és a felszolgáló ott ezután átgondolhatod mennyit hagysz ott.

Kártyás fizetésnél meg amíg kihozza a terminált van időd.

Ahol szervízdíj van nem szükséges a borravaló.

2023. júl. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem tetszik ez a borravalós rendszer. Főleg mikor hirtelen kell fejben számolgatni hogy mennyi borravalót kellene adni, nehogy keveset adj, de sokat sem akarsz.
2023. júl. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 qkker1 ***** válasza:
100%
Normálisabb éttermekben Magyarországon is így működik!
2023. júl. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!