Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mi volt a legdrágább étel,...

Mi volt a legdrágább étel, amit ettél?

Figyelt kérdés
Mennyibe került és milyen volt?
2023. aug. 20. 16:19
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Februárban a férjemmel ide: [link] mentünk el házassági évfordulót és a 45. szülinapomat ünnepelni és egy vacsoramenüt ettünk. A csillagászati ár ellenére megérte. Akkor más volt a menüsor, mert szezononként változik, férjem a hazai, én a nemzetközi menüt választottam, borral, minden nagyon finom volt, és igazából van még plusz 2 fogás. Én nagyon jól laktam, nem bírtam volna többet enni, férjem sem akart hazafelé beülni valahová pótvacsorázni, ő félt ettől kicsit.


De én ettem már a Csalogány26-ban, az Olimpiában, a Hyatt Courtyardban, a Pastramiban is, és bár nem steak-et meg homárt szoktam választani, volt azért közte néhány drágább étel, mert mindig olyasmit választok, amit otthon tuti nem főznék meg.


Férjemmel szeretünk enni és néha kipróbálni új éttermeket, szeretjük a nemzetközi ízeket is, ha nyaralunk akkor is keressük a helyi gasztrót. Jersey szigetén pl. így keveredtünk egy - mint utólag kiderült - Michelin Bib Gourmand (ez egy fokkal "rosszabb" mint a csillag) étterembe.

2023. aug. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
58%
Valami 4-5 ezer forintért vettem a boltban egy kis darab bélszínt, ahhoz még kellett köret is. Annyira nem volt nagy szám, lehet étteremben kellett volna inkább megkóstolni.
2023. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Szerintem nem érdemes drága ételeket enni.
2023. aug. 28. 18:22
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

23, miért ne?


Az élet rövid, ha valami érdekes ételt kóstolhatok, én szívesen fizetek érte.

Ha valamit tapasztaltam az elmúlt évtizedek inflációjából, hogy tök értelmetlen nagy mennyiségeket eltenni, úgyse lesz értéke.


Ha van épp plusz pénzem, akkor élményekbe vagy oktatásba fektetem, ezeket nem veheti el senki. Ugyanúgy nem lesz se házam, se nyugdíjam, de legalább éltem egy picit.

2023. aug. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!