Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Vendéglátósként ciki, kellemet...

Vendéglátósként ciki, kellemetlen a szabadnapodon mint vendég bemenni a munkahelyedre? Meddig maradnál? Mint tulaj, vagy mint alkalmazott.

Figyelt kérdés
Tehát pl barista vagy, beülnél oda kávézni ahol dolgozol? Vagy pultosként a munkahelyedre menni a barátaiddal egy pár sörre?

febr. 1. 15:12
A kérdező szavazást indított:
Mint alkalmazott szívesen megyek be a melóhelyemre, hosszabban is
Igen, mint tulaj szívesen töltöm a szabadnapomat is a kávézómban, éttermemben stb
Csak futólag, mint alkalmazott
Csak futólag megyek be mint tulaj
Mint alkalmazott nem megyek be a munkahelyemre ha nem dolgozni megyek
Mint tulaj nem ülök be a saját bizniszbe mint vendég
Nem vagyok vendéglátós de bemennék a munkahelyemre vendégként
Nem vagyok vendéglátós, de csak futólag mennék be ilyen munkahelyre a szabadnapomon
Nem vagyok vendéglátós de nem mennék be melóba mint vendég ha ilyen munkám lenne
Egyéb (írd le)
26 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonosként biztos benéznék, de alkalmazottként örülnék, ha nem kellene a munkahelyemen legyek.
febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Változó, sokan bemegyünk, megiszunk egy kávét vagy ha este van akkor valami mást, váltunk pár szót, ha sokan vannak akkor akár segítünk egy kicsit hogy ne ússzon a pálya ( vendéglátásban tényleg egy csapat vagytok és mivel napi 16 órát is lehúztok egymás mellett és egymást fedezitek nap mint nap így azért kialakul egy jobb kötődés )

Aztán persze lehet tovább menni.

A másik hogy a legtöbben ha másik helyen is dolgozunk, végez az egyik akkor összeülünk ott aki a legkésőbb zár, segítünk összepakolni hogy minél hamarabb leülhessünk egy jót beszélgetni, nevetgélni, inni😊

febr. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha arra van dolgom akkor benézek persze,vendéglátásban ez nem ritka ahogy az se ha kell besegitesz mert ez oda vissza alapon működik
febr. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"ha sokan vannak akkor akár segítünk egy kicsit hogy ne ússzon a pálya"


Hát igen, pont ezért nem mennek be sokan. Mert ez ingyen munka, és ahoz is vezethet, hogy állandóan kevesebb ember van beírva, mert "úgyis segít valaki".

Meg azért én azt is megértem, ha valaki 16 óra után már a hely szagát meg azt a zenét ami mindig megy se bírja.

febr. 1. 17:13
 5/14 A kérdező kommentje:

"vendéglátásban ez nem ritka ahogy az se ha kell besegitesz mert ez oda vissza alapon működik"


Jó esetben. Én sajnos dolgoztam (pár hónapot, kovid miatt) olyan helyen, ahol a szabadnapos alkalmazottak ezzel visszéltek, egész nap tivornyáztak, zárás után benn maradtak inni, és másnap reggel a takarító hívta fel a tulajt hogy ezek még nem mentek haza és mindent összehánytak (ez után repültek is).



Emiatt kérdeztem igazából, hogy hol mi a helyzet, mert láttam már ilyet is, olyat is.

febr. 1. 17:20
 6/14 anonim ***** válasza:
18%

A vendéglátásban azért máshogy van a fizetés…és mint már mondtam, aki beilleszkedik egy helyre amit megszeret és a csapattal megtalálja a hangot ( máshogy úgy sem működik )

Akkor teljesen máshogy éli ezt meg. Te nem vagy igazi vendéglátós azért mert egy faluban lenyomtál 2 hónapot. Ami nem baj, csak vannak dolgok amiket nem fogsz megérteni és nem is kell.

Persze vannak rossz helyek és rossz emberek, de nem mindegy hogy egy késdobálóban vagy egy vidéki kisbüfében.

És olyan nincs sehol hogy azért nem írnak be embert dolgozni mert hátha majd a szabadnapos erre sétál??😅 ha pedig veletlenul meg is úgy alakul hogy több órát kell “segíteni” akkor kifizetnek.

febr. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Már nem vagyok a vendéglátásban, de nem, voltam ott eleget munkaidőben, nehogy már a szabadidőmben is!
febr. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért ha úgy írják a beosztást hogy majd hátha valamelyik kolléga arra jár na azért ott már van gond biztos hogy nem "járnék arra"


Az meg tuti hogy nem kezdenék tivornyázni eleve kicseszés a kollégákkal szemben

febr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék be, egyik helyemen sem csináltam. Egyrészt, a szabadidőmben nem vágyom a munkahelyen lenni. Másrészt, esetleg úgy tűnne nekik, hogy nagyon szeretem azt a helyet, és ez esetleg drasztikus félreértésekhez vezetne. Például, a szabadnapjaimon be akarnának rendelni, mert valaki megbetegedett vagy csak úgy, mert nagy a forgalom. És ha nemet mondok, akkor jönnének avval, hogy bezzeg piálgatni be tudok menni, de segíteni nem vagyok képes. Na ezt nem szeretném!
febr. 2. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Párom szakácsként dolgozik, én nemhogy oda nem szeret vendégként bejárni, de igazából egyáltalán nem is szeret hagyományos étlapos (À la carte) étterembe menni.
febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!