Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Szeretnék egy kávézót nyitni....

Kittikeiri kérdése:

Szeretnék egy kávézót nyitni. Mik a feltételek? Hogyan tudom megnyitni, mik kellenek hozzá? Hogyan működtetem? Honnan rendelem a hozzávalókat? Hogyan kell felvenni alkalmazottakat? Szeretnék bő tájékoztatás kapni róla.

Figyelt kérdés

Még fiatal vagyok, de 2-3 év múlva szeretnék nyitni kávézót. Addig esetleg kitalálom a designt meg egyéb ötleteket hozzá.

Van kedvem ehhez, szeretem a vendéglátást.



#vállalkozás #üzlet #kávézó #kávézó nyitás
2014. jan. 27. 18:42
 1/10 anonim ***** válasza:

vendéglátos végzettség : Akkor is ha te vagy tulaj

Erröl bővebb tájkoztatást a helyi önkormányzat tud adni.

ha be mész hozzájuk ,és kérsz szabályzatott adnak.

Abban mindent megtalász.

[link]

2014. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nem akarlak elkeseríteni, de nem ez a legjobb hely arra, hogy a témában elmélyítsd a tudásodat. Ha ennyire 0 ismeretlenül akarsz nekiállni, akkor max. a vakszerencse miatt lehet a dolog sikeres, minden más esetben csúnya csőd lenne a vége rövid időn belül. Némi gazdasági/vállalkozói alapismeretkre mindenképpen szükség van, kéne valami elképzelés arról, hogy hogyan működik egy kávézó...honnan, mikor, mennyi alapanyagot rendelni stb. És nem tudom, mennyi pénzed van, de rögtön jut arra is, hogy alkalmazottaid legyenek? Pláne több? Az elég drága mulatság ám az üzlethelyiség bérleti díján felül...
2014. jan. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Most fogom befejezni a kozgazdasagi szakkozepiskolat ugyhogy van egy kis fogalamam a vallalkozasokrol :)

Egy kis alaptokem lenne, meg hallottam allami tamogatasokrol emellett.

egyebkent korulbelul mennyi lenne elkezdeni a vallalkozast?

ja es koszonom a valaszokat :)

megnezem a honlapot koszonom:)

2014. jan. 28. 13:48
 4/10 A kérdező kommentje:
Vendeglatoi vegzettseg? Esetleg vannak tanfolyamok?
2014. jan. 28. 13:49
 5/10 anonim ***** válasza:

"egyebkent korulbelul mennyi lenne elkezdeni a vallalkozast? "

Látom, tényleg KIS fogalmaid vannak róla. :D

Céget alapítani viszonylag olcsó. Üzlethelyiséget bérelni vagy venni: ehhez kell tőke. Konkrétan melyik költségek érdekelnek?

2014. jan. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az uzlethelyisegen kivul meg a berendezesre gondoltam. Meg ugye mig elindul a vallalkozas es nincs annyi bevetel. Bar meg tenyleg nem vagyok otthon a temaban.. :D 18 vagyok, korulbelul ket, harom ev mulva tervezem :)
2014. jan. 30. 18:47
 7/10 anonim válasza:
0%
Az itthoni kávézók általában pénzmosó fedőcégek. Nincs polgárság, akinek lenne ideje kávézóba járni. Bármennyi pénzed van, ha nem a családoddal fogsz bele, fél év alatt mindent ellopnak tőled.
2014. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vendéglátó üzletvezetői tanfolyamot kell elvégezni!


Az ég világon semmi használhatót nem tanítanak, de kell hogy legyen róla papírod!


Ezen túlmenően, hogy valami olyat is tanulj, amitől nem mész csődbe, rendszeres kávézóba járónak kell lenned, és figyelni mindet sas szemekkel!

Járd be Bécset, és itthon is a legjobb helyeket, meg a tucat helyeket is, ott is rengeteget lehet tanulni.

Sokat jelentene, ha elmennél dolgozni minél több helyre, akár 2-3 hónapokra is, hogy legyen valami fogalmad a háttérről, mi hogy működik.

2014. ápr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Igen, most suli mellett elkezdtem dolgozni egy vendéglátó egységben, igaz nem kávézó, mert oda nem sikerült bekerülnöm, de majd a későbbiekben megpróbálom. De egyenlőre jól érzem magam ott ahol dolgozok. Igazad van, azért is jelentkeztem az állásra mert tényleg fontos dolog "látni" a háttért. Egyenlőre míg suliba járok addig rengeteg tapasztalatot szeretnék szerezni, aztán ha befejezem majd megszeretném nyitni a sajátomat. De addig még ki kell gondolnom pontosan milyet szeretnék és hogyan működne.

2014. ápr. 21. 14:15
 10/10 bumbi02 ***** válasza:

Sajnálom, de azt kell mondjam, hogy amíg annyi önállóság nincs benned, hogy ezeknek a kérdéseknek saját magad találj választ (mert nagyjából mindegyikre 1-2 perc alatt kapnál a google segítségével), addig hagyd az egész ötletet. Mert aztán majd mikor megnyílt a kávézód, jön a következő gyakorikérdéses kérdés: Mennyiért adjam a hosszú kávét? Az egyik alkalmazottam felmondott, most mit tegyek?


Úgyhogy szerintem hagyd, végezz el egy turizmus-vendéglátást, ott nagyjából meg tudod mi is az, hogy üzemeltetni egy vendéglátó egységet, milyen költségekkel, törvényi előíírásokkal kell számolnod, aztán utána gondolkozz el még egyszer az egészen. Hogy például lenne-e kereslet a kávézódra? Miben tudna többet nyújtani mint a többi kávézó? Az emberek miért járnának oda, a többi kávézó helyett? És ha reális üzletterved van, na akkor kezdj el designon gondolkozni, meg az egészen.

2014. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!