Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Mehet étterembe lisztérzékeny,...

Mehet étterembe lisztérzékeny, cöliákiás, laktózérzékeny ember? egy középkori étteremről van szó.

Figyelt kérdés

ápr. 17. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mehet, de érdemes megnézni az étlapot előtte, ha ott is akar enni.
ápr. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Félek a szennyeződéstől, ezért kérdezem.
ápr. 17. 22:19
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha félsz, akkor ne menj.
ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb étterem nem tud gluténmentes ételt biztosítani, hacsak előre le nem beszéled velük.
ápr. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Laktóz az még mindegy, mert beveszed a laktázt, és ennyi.


De a glutén az kivédhetetlen.

Szóval mehetsz, de szerintem mindenképp beszélj az étteremmel, hogy te kívülről hoznál ételt a betegséged miatt. Már gondolom, hogy csoporttal/pároddal/társaságban mennél, és nem egyedül 😃


Meg persze te tudod igazán, hogy mennyire rossz neked a glutén. Ha egy kicsitől is már nagyon rossz, akkor mindenképp kerüld az ottani ételeket. De ha egy amúgy fullosan gluténmentesnek írt menübe véletlen belekeveredett valami, és annyi neked még amúgy nem baj, nem okoz kellemetlenséget, akkor még akár eheted az ottani kaját is.


A laktóz rész meg tényleg... ne foglalkozz vele, hanem legyen nálad a laktáz bogyó, aztán vedd be, ha úgy gondolod, laktózosat ettél. Családi zabákra nekem is mindig nálam van, így nem kell külön főzni nekem senkinek se.

ápr. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
52%

"egy középkori étteremről van szó."


Mit jelent, hogy "középkori" az étterem?


Én nem bíznék az éttermek "hogyne, mi figyelembe vesszük az Ön allergiáját és érzékenységét"-ben. 2017-ben egy turista szólt, hogy mogyoró allergiája van, a szakacs meg jót röhögött rajta, a nő meg majdnem meghalt, és maradandó egészségkárosodása lett a súlyos allergiás roham miatt.

[link]

ápr. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
6, A középkori étterem a hangulatot, stílust jelenti. Fatálon felszolgált klasszikus sültek, sőt, van, ahol akár kézzel evős a dolog :), középkori várra hajazó enteriőr, állatbőrök, pajzsok a falon, lobogó gyertyák, ilyesmi.
ápr. 18. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

#7

Köszönöm!

ápr. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Párkányban van
ápr. 18. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"...mindenképp beszélj az étteremmel, hogy te kívülről hoznál ételt a betegséged miatt."


Mondjuk ha szeretnék megtartása az engedelyuket, ezt nem engedik meg.


Kerdezo!


Attól függ, hogy mennyire súlyos az érzékenységed. Alapvetően ha nem kimondottan mentes étteremből van szó, elkerülhetetlen, hogy az ételed közelében ne legyen glutén tartalmú élelmiszer. Ha enyhén vagy érzékeny, a világon semmi bajod nem lesz tőle

ápr. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!