Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Ha egy étteremben beleettünk...

Ha egy étteremben beleettünk az ételbe és rájöttünk hogy nem azt hozták ki amit rendeltünk ki kell fizetni vagy jogunk ezt megtagadni?

Figyelt kérdés
ápr. 23. 10:14
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt rögtön jelezni kell ha nem azt kaptátok.

Ha bele ettél illik kifizetni.

De egyébként üzlete válogatja.

ápr. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Juj de azt hiszem hogy illik azt is kihozni amit kértem úgyhogy engem hogy jog érdekelne
ápr. 23. 10:17
 3/52 A kérdező kommentje:
Meg egyes ételeknél nem is egyértelmű ránézésre
ápr. 23. 10:18
 4/52 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mit jelent a beleettünk meg mennyire egyértelmű, hogy más étel. Mondjuk ha halászlevet kértél és palacsintát hoztak ki akkor azért szerintem bunkóság, de ha valami csirkemelles étel helyett akár karajt hoztak ki, azt ha valaki nem rutinos húsokban nem feltétlenül szúrja ki, a köretet meg lehet meg se jegyzed. De ugyanígy ha a beleettél azt jelenti, hogy a rákot, húst kietted belőle legalább félig az megint olyan, hogy jogosan mondhatja az étterem, hogy mostmár ki kell fizetned.
ápr. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Beleevésről van szó tehát messze nem az egészet.


Konkrét példa halászlé helyett hallevest hoztak ki nagyon hasonló és igaz hogy ha ha valaki nagyon érc hozzá akkor meg lehet-e alapítani szemrevételezéssel is de eleve az ember szerintem nem úgy áll hozzá hogy akkor most odateszik elé és elkezdi bogarázni hogy most akkor ezt pontosan mi

ápr. 23. 10:23
 6/52 anonim ***** válasza:
94%
a halászlé az a halleves
ápr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 Mad Max2 ***** válasza:
86%

Ha nem azt kaptad amit rendeltél akkor kötelesek ezt javítani.


Pl:Ha rántottmájat rendeltél és rántottgombát hoznak ki és ezt akkor veszed észre mikor belekostolsz, és szólsz a pincérnek akkor ő azt köteles szépen visszavinni és kihozni azt amit rendeltél

ápr. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
94%

Egy régi anakdóta szerint (talán Molnár Ferenc?) kért kispörköltet, nokedlivel, kovászos uborkával.

A pincér virslit szolgált fel számára. Úgy a felénél járhatot, amikor felütötte a fejét:

– Bolond ez a Miska! Hát nem megmondtam, hogy sok mustárral kérem!


Mi olyan étel lehet, ami annyira hasonlít egy másikra, hogy nem lehet észrevenni, és ha már így is történt, vissza kell küldeni?

ápr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

Hát mondtam egy példát

Elég vagy különbség van a halászlé és a halleves között, de nem feltétlenül fogja az ember ránézésre megállapítani ha nem vizsgálja meg alaposan.

De amikor belekóstolt azonnal kiderül

ápr. 23. 10:33
 10/52 anonim ***** válasza:
97%
Az, hogy iccsanyád másképp főzte a halászlét, az nem jelenti azt, hogy ez ne lenne az.
ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!