Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hogy illik eljárni esküvőn...

Hogy illik eljárni esküvőn vagy más eseményen, ha tudom, hogy nem fogok enni egy ételből, szóljak, amikor felszolgálják, hogy nem kérek, vagy hagyjam magam előtt?

Figyelt kérdés
Nem akarok pazarolni azzal, hogy elém teszik, és aztán kidobják. Arra az esetre gondolok, amikor mindenkinek külön tányéron szolgálják fel az ételt.

máj. 12. 06:40
A kérdező szavazást indított:
Szóljak, hogy nem kérek
Hagyjam, hogy elém tegyék, majd elvigyék
40 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Természetesen szólsz, hogy nem kéred, egyértelmű.
máj. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Elkérheted, és odaadhatod valamelyik nagyobb étkű vendégnek, vagy leeheted róla csak a díszeket. Vagy nem kéred el, ahogy jónak látod, nincs semmi jelentősége.
máj. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Elég ha viszik és akkor szólsz, tovább adják a következő vendégnek.
máj. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez függ attol mennyire sikk - mennyire tudsz elöre szolni vagy helyben.
máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Én előbb meg szoktam kérdezni az asztaltársaságot hogy valaki szeretne-e repetát. Ha kéri valaki akkor neki adom, ha nincs jelentkező akkor szólok hogy nem kérem a fogást.
máj. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell mártírkodni! Kérj kis adagot és egyél, amennyi jól esik. Ezért van az étel. Hülyén fog kijönni, hogy mindenki zabál az asztal körül, te meg nézel ki a fejedből. Bizonyos kontextusban nézve illetlenség is.
máj. 14. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%

#6

Miért kéne kötelezően enni, ha nem szereti?

máj. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!