Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Pincér (felszolgáló vagyok) a...

Pincér (felszolgáló vagyok) a főnök elvárja, hogy a borravalót is betegyük a kasszába. (nincs elszámolás a nap végén)?

Figyelt kérdés

Ma kezdtem egy új helyen, (összejött borravalóból vagy 5-6 ezer ft minimum)

De nem lehet eltenni a borravalót, hanem a pincérnek be kell tenni azt is a kasszába. ( még az sincs, hogy a nap végén a pincérek elosztják egymás között az összes borravalót.)

A főnök teszi el(vagy is a főnök a borravalóval számol)...


Ti találkoztatok, dolgoztatok már ilyen helyen?



2013. dec. 9. 22:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam, de csak amíg nem találtam másik melót. Egyébként meg megoldottuk amíg kimentünk a mosdóba, nem adtuk le az egész jattot, vissza ellenőrizni meg lehetetlen. Aztán találtam egy helyet ahol eltehettük a jattot, a főnököt nem is érdekelte, az ő pénze legyen meg, a többi meg a mienk, nem is érdeklődött utána hogy mennyi.
2013. dec. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a főnök megköveteli a borravaló leadását, akkor egy versenyképes fizetést fizessen! Ez így korrekt. Ha ezt teljesíti, akkor rendben. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy a pincér kap egy minimumbért és a jattból él.
2013. dec. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
uj elektronikus rendszer van, penztargepbe az eredeti arat kell beutni, az uj erintokepernyobe meg amit kaptunk borravaloval egyutt, tele van ka eraval a hely, igy nem lehet zsebretenni a penzt egy percre se, kapasbol a kasszaba kell tenni.
2013. dec. 9. 23:17
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
És nektek megéri így ott dolgozni? Szerintem a vendéglátás pont az a szakma amiben ha van gyakorlatod akkor elég könnyen lehet melót találni. Én max 2 hét alatt mindig találtam mást ha nem tetszett a rendszer.
2013. dec. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
hat elso nap igy telt, fura volt de ez van, maradok meg egy par hetet es kitapasztalom h lehetne a jattot, legalabb is egy reszet eltenni..( mivel a vendegek nem azert adjak, hogy a fonoknek legyen tobb penze. Hanem azt mi felszolgalok, esetleg kozosen megosztva a szakacsokkal.......elosztani)
2013. dec. 9. 23:24
 6/18 A kérdező kommentje:
de elso nap meg nem nagyon mertem....
2013. dec. 9. 23:26
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem 1x játszottunk össze a vendégekkel. Megkérdezték hogy miénk-e a jatt, mondtam hogy le kell adnunk, ő erre a szalvéta közé tette, amit a kutya nem figyelt hogy kidobok-e. Mindent meg lehet oldani.
2013. dec. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

2 dolgot tudok erről elmondani.

Az egyik, hogy van ilyen hely, ez attól függ, hogy működik a fizetés rendszer.


Ha az alapfizetésed elég magas, akkor elvárhatja, hogy leadd a borravalót, hiszen lássuk be, azért a felszolgálónak csak töredék része van abban, hogy jattol a vendég.

Vagy lehet hogy visszaosztás van, (hó végén) és osztanak a pultosnak, szakácsnak is, ilyenkor szintén olyan alapbért kell kialkudni, hogy ez megérje.

Mondjuk az okosabbja eleve bekalkulálja, hogy úgyis lopnak a felszolgálók, úgyhogy nem a konkrét borravalót kell leadni, hanem mondjuk a forgalom 5-8 %-át, mert annyi jattot úgyis adnak.



A másik dolog, hogy ez halálra van ítélve.

Egy felszolgáló úgyis elteszi a jattot, ha kell a seggébe is feldugja. 25 év alatt melóztam már "néhány" felszolgálóval, egyet se tudnék mondani, aki ne lopott volna ilyen helyzetben, tökmindegy, ha 300.000-ft-os alapfizetést adnak neki akkor is.

Úgyhogy ez egy hülye rendszer, nem Magyarországra való.


Egy felszolgálónak mindig ott kell hagyni a borravalót. Másképp nem működik. Ha a vezető ezen keresni akar, akkor az alapbért kell úgy beállítani, hogy neki is megérje. (ismerek olyan helyet, ahol gyakorlatilag a felszolgáló fizet hogy dolgozhat, de esze ágában sincs otthagyni a helyet :))

2013. dec. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk az okosabbja eleve bekalkulálja, hogy úgyis lopnak a felszolgálók, úgyhogy nem a konkrét borravalót kell leadni, hanem mondjuk a forgalom 5-8 %-át, mert annyi jattot úgyis adnak."


Ezt úgy érted hogy a felszolgáló fizesse pl hét végén vissza kp-ban a forgalom X%-át, ha esik ha fúj? Érdekes lenne, mert ilyen nincs hogy a borravaló az biztos ennyi, meg annyi. Nekem volt hetem amikor 3% volt, volt hogy 20%. Ezt nem lehet kiszámolni és megjósolni.

A legtisztességesebb ha a pincér megkapja. Mostani melóhelyemen (London egyik menő Olasz étteremlánca) a kp jattot egy az egyben vihetjük, a főnökség nem is tudja mennyi jön össze, a kártyára adott jattból pedig a miénk a 65%, a maradék 35% pedig megy a konyhának. Plusz persze van a minimálbér/óra. Így megéri dolgozni és motiválva vagy hogy jól dolgozz, elégedett legyen a vendég.

2013. dec. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy dolgozik, ahogy neki megéri, vagy meg tudnak egyezni, vagy hely adottságaiból a legtöbbet kihozva.


Ott, ahol le kellett adni a forgalom 8%-át, az a hely törzsvendégekre épült, régi hely volt, lehetett előre tervezni, és azért állapodtak meg így, mert %-ban, annyi biztos, hogy összejött.

Teljesen mindegy mekkora volt a forgalom, %-ban a jattból mindig le tudtak adni.



Viszont maga a forgalom pl nyáron jóval kevesebb volt, mert egy tipikus téli beülős hely volt.

Nyáron a kevés forgalom kevés jattot hozott , abból nem tudtak volna megélni a pincérek.

Ezért úgy dolgoztak, hogy az alapbérük volt kicsit magasabb, és azt minden körülmények között, rosszabb forgalom mellett is megkapták.

A borravaló része kevesebb volt, mert így olyan 3-4 % jutott nekik.

Így állandóbb, és biztosabb volt a fizetésük.

2013. dec. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!