Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Hány kg grillezni való hús...

Hány kg grillezni való hús kell kb.15 embernek?

Figyelt kérdés
2014. júl. 9. 09:48
 1/5 domamama válasza:
attól függ, mennyire éhesek, de számolj 15-20 dkg-val fejenként.
2014. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15-20 dkg szerintem is nagyjából jó, én úgy szoktam számolni, hogy 2 vastag szelet legalább fejenként. Ezen kívül mindig sütünk a hús mellé különböző zöldségeket, abból lehet bőséggel, valamint grillkolbászokat. Újabban veszek darált marha húst és magam keverek mitch-et, ami nagyon finom grillezve. Abból meg talán 1.5 kg elegendő lenne 15 főre. Nagyon gyorsan megvan, pont az a valódi mitch (vagy mics) lényege, hogy nem kell bele sok minden, só, bors, hagyma, esetleg csombor, hagyod kicsit érni. Én ömlesztve kiszoktam vinni a tárcsához és ott helyben gyúrom, szaggatom rá a forró tárcsára. Szerintem a 2 szelet hús, sokféle zöldség, és a mitch, vagy kolbász elegendő ennyi emberre. Lehet még mellé egy kis grill sajt, mellé dobni pár vékonyra szelt szalonnát. Ezeket csak azért írtam le neked, mert szerintem is elég nehéz nagy főre kiszámolni, ezért célszerű többféle alapanyagból sütni, így biztos nem marad senki parlagon. Mert ha elszámolod a húsmenyiséget, nem tűnik fel, ha van mellé sok más finomság.
2014. júl. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
attól függ mit sütsz. Csirkét például 2-3 darab 1 személynek. És milyen nagy étkűek a meghívottak. Kamasz fiúk például 6 csirke combot is megesznek fejenként.
2014. júl. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Na ez aztán valós teoretikus kérdés. Mit számitasz embernek- nő, gyerek ? 50 vagy 150 kilóssak, éhessek vagy csak uzsonnaként,.....
2014. júl. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gryphon válasza:
Mi 25 dkg-ot szoktunk számolni. Na meg eláll måsnap is. Biztos ami biztos...
2014. júl. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!