Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Titeket raktak már ki vendéglá...

Titeket raktak már ki vendéglátói egységből?

Figyelt kérdés

Amikor még fogyasztottatok volna, de már vége volt a nyitvatartásnak és a pultos nem akart többet kiszolgálni.

Vagy nem megfelelő viselkedés miatt.

A kérdést azért tettem fel, mert egyszer betegen is dolgoznom kellett, és zárási időben abbahagytam a kiszolgálást (amúgy addig kell benn maradni amíg van vendég), és most azóta is felhánytorgatják nekem hogy akkor egyszer kiraktam őket és hogy azóta nem jönnek be este inni.



2014. okt. 29. 11:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem kereskedőként, de üzletben dolgozom. Hatkor zárunk. Ha van vevő, nem küldjük el. Van olyan, aki még 3/4 hétkor sem döntötte el, mit is akar. Közben (mivel nyitva az ajtó) jóval 6 után is bejön a kedves ügyfél, s ő is elkezd variálgatni. Nálunk ez megszokott.

Nekünk is van családunk, hivatalos munkaidőnk, de a vevőből élünk. Ezek az esti figurák rendszerint nem is vesznek semmit. Ezt már a belépéskor lehet tudni. Jöjjön, mert a rossz hír (még ha jogtalan is) jobban terjed, mint a jó.

S vevőként voltam olyan üzletben, ahol fél órával a zárás előtt nem akart beengedni a biztonsági őr, mert hogy mindjárt zárnak. Mondom egy kiló kenyeret vennék, nem heti nagy bevásárlás. Ja, akkor menjen. Oh, mondom ide többet nem...


Hát ez a véleményem.

2014. okt. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igazad van, de én akkor lázas beteg voltam, ezt megmondtam nekik is. Semmi empátia nincs a vásárlóban?
2014. okt. 29. 11:35
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Számomra teljesen logikus és elfogadható, hogy bizony minden üzlet, étterem, kávézó, stb., meghatározott ideig van nyitva. Úgy gondolom, zárásig hadd maradjak, de ha utána udvariasan szólnak, hogy zárnak, azzal semmi probléma. A törzshelyünkön pl., ahová a barátaimmal hetente járunk, zárórakor szól a kis zene, ami jelzi, hogy ideje menni. Nem érzem sértőnek vagy gonoszságnak, hogy időben igenis kiraknak. Ha oda van írva hogy 10-ig vannak nyitva, 10-kor el is megyek.
2014. okt. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csakhogy nálunk a nyitvatartási idő az csak egy papírforma, ha van vendég, akkor nem zárhatok be, a főnököm mondta, a vendégek is azt szokták meg hogy addig maradnak amíg kedvük van. Semmi empátia nincs bennük felém.
2014. okt. 29. 12:00
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét félnek igaza van. Nem tudom a vendéglátásban most hol tart a gazdasági válság, de a kezdeti időkben sok cég elbukott, részben mert nem udvarolták körbe kellően a vendéget.

De válság ide vagy oda, az emberi természet olyan, hogy


A rossz, mit ember tesz, túléli őt;

A jó gyakorta sírba száll vele.


40 éve átvertek egy étteremben. Ma is azt mesélem, de hogy tegnap minden klassz volt, ma már nem érdekes. Sokan vagyunk így. S akkor is, ha nem nekünk van igazunk.

2014. okt. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
19%
Ki kell vágni zárórakor, ha nem tetszik nekik hát így jártak... ha a főnököd meg ez miatt kirak vagy megrovásban részesít akkor irány a munkaügyi bíróság...
2014. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os te álomvilágban élsz. Jóban vagyok a főnökömmel, egy kis leszidás miatt nem fogom a hatóságokat a nyakára küldeni, illetve új munkahelyet sem fogok már másnapra találni hogy ilyen meggondolatlanságot tegyek.
2014. okt. 29. 19:21
 8/11 anonim ***** válasza:
18%
hát akkor meg túlórázz semmipénzért... te dolgot... vagy legalább kifizeti azt az időt amit még ott töltesz?
2014. okt. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
egyszer raktak ki, úgy, hogy rászolgáltam... egyszer pedig kocsmában záróra elõtt 1 órával a kidobó kivágott mibdenkit, engem erõszakkal... másnap visszamentem a panaszkönyvért, pechkére pont bent volt a tulaj, aki szépen ki is rúgta... mert mint a pultoslányok beszámoltak róla, azért zavart el mindenkit, mert drága lelke sietett haza... én pedig kaptam egy rekesz sopronit ingyen kárpótlásul...
2014. okt. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Záróra előtt egy óràval pofátlanság kirakni valakit csak azért mert haza van kedve menni.

Engem kifizetnek, itt arról van szó hogy lázas beteg voltam, és amúgy hétvégente hajnalig nyitva vagyok és megy a buli. Ezt bezzeg nem jegyzik meg a kedveskéim.

2014. okt. 29. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!