Kezdőoldal » Ételek, italok » Vendéglátás, éttermek » Kedves együtt élő párok,...

Kedves együtt élő párok, akiknek csak az egyik tagja vegetáriánus! Kétfélét főztök mindig?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg alkalmazkodik a "húsevő" fél, és csak vega kaják vannak otthon? Mi most költöztünk össze, de időben és pénzben sem lenne egyszerű mindig két ebédet csinálni.. Ti hogyan oldjátok meg?
2015. márc. 23. 17:59
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem mindkét fél alkalmazkodjon.


Ha húsmentes étel van, azt is meg lehet mindenféle "hiányérzet" nélkül enni.

Viszont ha húsos kaja van, akkor is lehet olyan körítést adni hozzá, amit megehet a vegetáriánus fél is.


Két félét csak nagyon ritka esetben van értelme csinálni, a legtöbb esetben megoldható, hogy mindkettö jóízüen tudjon enni abbó, ami éppen aznap soron van.

2015. márc. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerű: csinálj nyugodtan húsos kaját, de mellé olyan körettel, ami neked-neki is passzol.


Rizst, krumplit, zöldséget, tésztát, stb. ezerféleképp el lehet készíteni úgy, hogy mindkettőtöknek jó legyen.

2015. márc. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Egyet értek az elsővel. Egy párkapcsolati együttélés nem arról szól, hogy egy ember alkalmazkodik a másikhoz. Ketten vagytok a kapcsolatban, mindkettőtöknek alkalmazkodnia kell.

De ha nem hiányzik időben, pénzben, energiában a kétfelé főzés miatt kiesők, akkor az is jó megoldás lehet.

2015. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Nem. A férjem eszik húst, én nem. Havi 2-3x eszik húst főételnek, akkor külön főzünk.


Szóval ő "alkalmazkodik". Kezdetben sokkal több húst evett, de az évek után már szinte egyáltalán nem igényli, ő is szívesen főz húsmentesen. Családi ünnepségekkor, ha vendégeket várunk is húsmentesen főzünk általában.

2015. márc. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Egy ideig próbálkoztam a húsmentes étkezéssel.

Én úgy csináltam, hogy próbáltam olyan kaját készíteni, amit mindkét verzióban meg lehet csinálni.

Pl. ha pörkölt volt, akkor magamnak mondjuk borsópörköltet készítettem, a férjemnek pedig húsból készítettet. Az alap ugye ugyan az, a köret is, tehát nem nagy meló. Rakott krumplit kétféleképp csináltam, külön tepsiben, de az alapja ugye ennek is megegyezett. Rántott dolgokat is ugye simán meg lehet csinálni, panírozol húst és zöldségfélét is, a köret szintén megegyezik. Chillisbabot is két edényben csináltam, annyi különbséggel, hogy az egyiket darálthússal indítottam. ...és így tovább...Tehát rengeteg ételt meg lehet csinálni húsosan és vegásan is. Az alapja mindkettőnek ugyanaz, a köret is egy, épp csak két edényben készülnek.

Így nem kell alkalmazkodgatni, mindketten ehetitek amit szerettek, és az elkészítésük sem tart tovább, mintha csak egyféle ételt csinálnál.

2015. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok vega, de nagyon ritkán eszek húst. Sokszor főzök kétfélét, de akkor 2 napra. Pl bolognai és milánói mártást csinálok, tésztával esszük mindketten. Vagy paradicsomos rakott padlizsán és rakott zöldbab sok hússal (egyszerre megsülnek).
2015. márc. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk sincs kifejezett külön főzés, az 5-ös válaszolóhoz hasonlóan összeidomítjuk a húsos és a húsmentes fogást, hogy szinte alig kerüljön több energiába a dolog. Minden húsos ételhez van húsmentes vagy húspótlóval készült variáció.
2015. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!